Bitlis Eren Üniversitesi’ni yeğleme fail öğrencilere ‘Kanık Bursu’ verilecek

BİTLİS Aziz Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, “Geçtiğimiz yıllarda Ermiş Ailesi aracılığıyla öğrencilerimize burs veriliyordu. Bu sene üstelik Yabani Armut’taki, Tokgözlü Kılgılı Ulum Yüksekokulu’nda eğitim bilimi görecek öğrencilere, ‘Kanık Şirketler Grubu’ burs verecek” dedi.

Eren Şirketler Grubu’ndan bilahare, Tokgözlü Şirketler Grubu’nun birlikte Bitlis Aziz Üniversitesi’ni tercih edecek olan öğrencilere burs imkanı sağlayacağı duyuruldu. Bitlis Muazzez Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, geçtiğimiz yıllarda Eren Ailesi tarafından başlatılan öğrenci burslarına bu sene Yabani Armut’taki Tokgözlü Kılgılı Bilimler Yüksekokulu’nda yetişek görecek öğrencilere üstelik,  Kanık Şirketler Grubunun burs vereceğini açıkladı.

Prof. Dr. Elmastaş, Eren Üniversitesi’nin 2007 yılında müesses tüvana ve yaşayan bir darülfünun olduğunu, kurulduğu günden bu yana kente, bölgesine, ülkesine hizmet etmeyi görev edinen ilin yükseköğretim kuruluşu olduğunu söyledi.Elmastaş, “Bitlis Eren Üniversitesi, bünyesinde öğrencilerin ve akademisyenlerin A’dan Z’ye ihtiyaç duyacakları birden şipşak kamu imkanların olduğunu ifade ederek,” Çağdaş yapılara eş Lisans Üstü Yetişek Enstitüsü, 6 Fakülte, 2 Akademi, 8 Çığır Yüksekokulu ve 20 ye yakın Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ilmî ve akademik anlamda arsıulusal yetkinlikte bire bir üniversitedir. Eren Üniversitesi, Eren Ana Ortaklık’in katkılarıyla yoluna devam eden bir mehabet üniversitesidir. Bu yönüyle üniversitemizi ayrıksı ihtişam üniversitelerinden ayıran yeryüzü iri özelliği, Aziz Holdingin Bitlis Ermiş Üniversitesi öğrencilerine tanıdığı ayrıcalıklardır. Bu sene öğrencilerimize Eren Ana Ortaklık teşrikimesai ile oldukça açık ayrımsız burs olanağı sunduk” dedi.Elmastaş, Bitlisli aksiyon insanlarının verdikleri burs olanaklarının Türkiye’nin hiçbir üniversitesinde olmadığını belirterek şöyle konuştu:

“Mühendislik – Mimari Fakültemizin umum bölümlerini kapsayacak şekilde tercih ederek yerleşen önceki 10 öğrenciye burs taahhüdünde bulunuyoruz. Birinci sırada yerleşen öğrenciye 2.400 TL, İkinci tam yerleşen öğrenciye 1.800 TL, üçüncü tam yerleşen öğrenciye 1.200 TL, dört ile onuncu sıralara yerleşen öğrencilere ise aylık 900 TL görünmek üzere, 4 yıl eğitim süresince emeksiz burs ita taahhüdümüz bulunmaktadır. Sabık yıl de bir bursu vermiştik. Ancak bu sene kapsamı biraz henüz genişlettik. Sair fakültelerimize bile bu bursu yaygınlaştırdık. Mühendislik – Mimari Fakültemizin dışındaki farklı lisans düzeyinde terbiye veren mecmu medrese fasıl ve programlarımıza yerleşen önceki üç öğrenciye, gene bir numara sırada yerleşen öğrenciye 2.400 TL, İkinci tam yerleşen öğrenciye 1.800 TL, Üçüncü sırada yerleşen öğrenciye ise 1.200 TL burs taahhüdümüz bulunmaktadır. Yabani Armut ilçemizdeki Kanık Kılgısal Bilimler Yüksekokulu öğrencilerine ise Kanık Şirketler Grubu muhteşem ayrımsız burs olanağı taahhüdünde bulundu. Burada iki bölümümüz bulunmaktadır. Gastronomi ve Aş Damı Sanatları ile Turizm İşletmeciliği bölümleri. Bu iki bölüme yerleşen önce üç sıradaki öğrencilerimizden, birinci sırada yerleşen öğrencilere 1.500 TL, İkinci tam yerleşen öğrencilere 1.100 TL, Üçüncü bayağı yerleşen öğrencilere ise 900 TL koyulmak üzere 4 sene süresince meccanen burs taahhüdünde bulunuyoruz.”Share: