Bisikletli tendürüst kıza çarptıktan sonra kaçtı, iki arkadaşa dehşeti yaşattı

Sakarya’nın Karasu ilçesinde bisikletli dinç kıza çarptıktan sonradan kayıplara müdahil çevirgeç sürücüsü adli kontrolle başıboş bırakılırken, dehşeti diri gailesiz kız, “Bana çarpıp kaçması yabanlık değil. Şayet aracın sileceklerine tutunmasaydım belki de ölmüştüm” dedi.

Görüngü, Karasu’nun Sahil Mahallesi Gün Batısı Karadeniz Caddesi üzerinde 3 dönme evvel meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö. idaresindeki 42 ABL 204 plakalı çevirici, arkadaşıyla velespit kullanan 19 yaşındaki Aleyna Gürpınar’a çarptıktan sonradan kayıplara karıştı. Durumun fen verilmesi üzerine bölgeye keyif ve polis güçleri ekipleri irsal edildi. Burnu ve elmacık kemikleri alıngan genç kız, önceki engelleme sonrasında hastaneye sevk edildi. Polis Güçleri ekipleri ise iki kıza dehşeti yaşatan sürücüyü yakalayarak gözaltına aldı. Sürücü, emniyetteki işlemleri sonrasında atıf edildiği mahkemece adli kontrolle erkin bırakıldı.

Yaşadığı dehşeti gözyaşlarıyla anlattı

Arkadaşıyla velespit turu yaparken dehşeti diri tüvana kız, hastanede tamamlanan tedavisi sonrasında taburcu oldu. Namına çoğaltan sürücünün erkin kalmasına sitem fail Gürpınar, “Kıran amacında arkadaşımla birlikte bisikletle ilerlerken ayrımsız açkı oldukça derakap şekilde üzerimize sürdü ve bana çarptı. Çarpmanın etkisiyle bisikletim havalandı, ben de aracın kaportasına çıktım. O anki korkuyla sileceklerden tutundum. Ben tutunmaya çalışırken, çevirgeç sahibi sağa sola cereyan ederek beni yere düşürdü. Yere düşerken kendimi sol tarafa atmasam altında form ezilecektim” dedi.

“Beni adeta öldürmeye çalıştı, çarptıktan sonradan durmadı”

Kendisine çarpan aracın durmayarak yoluna bitmeme ettiğini aktaran Gürpınar, “Beni adeta öldürmeye çalıştı, çarptıktan sonradan durmadı. Şayet dursaydı bu büyüklüğünde yaralanmayacaktım. 19 yaşındayım, burnum ve elmacık kemiklerim kırıldı. Ailemin yardımı olmadan yürüyemiyorum üstelik. Olay, rüyalarımdan çıkmıyor. Vicdansızca kaçtı, beni orada öylece bıraktı. Kalbi olmayan ayrımsız insanmış. Kaza yerinde bırakıldığımda öleceğimi sandım. Hassaten öldüm sandım, hastanede yaşadığımı ayırt ettim. Zaman bana bunu eden, başkasına neler yapmaz? Gelişigüzel yerde ilçe cins. Amma bırakıp kaçması âdemiyet değil” diye niteleyerek konuştu.

“Plakayı düşürmese ihtimal da on paralık bulunmayacaktı”

Ilçe anına şahit olan zihayat kızın arkadaşı Baylan Özkan, “Kıran yolunun kum marifetiyle gidiyorduk. Ben ara bulucu o esnada gördüm. İlk benim üzerime sürdü, görünce birlikte kötü attım. Kenara geçip arkamı döndüğümde Aleyna’nın bağırdığını ve aracın çarptığını gördüm. O dakika neye uğradığımı şaşırdım ve şoka girdim. Aleyna’yı kanlar içinde görünce haddinden fazla üzücü oldum ve öleceğini düşündüm. Neye uğradığımızı şaşırdık, başımıza gelmez sanırdık. O sürücünün bunu bize yaşatmaya hakkı bulunmayan. İkimize larp çarpabilirdi. Sola kaçtığım için kendimi da suçluyorum. Rüyalarıma giriyor. O sürücünün cezasını çekmesini istiyorum. Plakayı düşürmese belki bile on paralık bulunmayacaktı” şeklinde konuştu. – SAKARYA

Share: