Biricik bükülmüş ikamet bomba gibi patladı: 1 yaralı

Adıyaman’da, aş damı tüpünden sızan gazla dolan tevakkuf, ocağın ateşlenmesiyle bomba kabilinden patladı. Alevlerin arasında kalarak yaralanan buğulanmış karı hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgilere göre, sabahın erken saatlerinde Adıyaman merkez Kullanılmamış Mahalle 26210 Sokak içerisinde kâin tek eğik evde tevakkuf fail Eş Facia, öz suyu bağışlamak için mutfağa gitti.

Bu esnada tüpten gaz sızdırdığını ayırt etmeyen Hatun Facia, ocağı ateşledi. Ocağın ateşlenmesiyle alay malay evde büyük bir patlama meydana geldi. Patlamayla alay malay tevakkuf alaz alaz yanarken ikametin duvarı ve içerisinde bulunan malzemeler da parçalanarak etrafa dağıldı. Bomba kabilinden patlayan habbe bulunduğu yere çok sayıda sağlık ekibi ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Alevlerin ortada mütezayit ve vücudunun türlü yerlerinde yanıklar oluşan yaşlı eş Eş Facia ise, esenlik ekiplerince yapılan evvel müdahalenin ardından Adıyaman Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayı şişman tıpkısı korkuyla anlatan Hanım Facia, “Bire Bir baktım alevler sardı etrafımı. Ellerim ve ayaklarımın üzerinde ateşler vardı. Tombul patladı. Ben çay koymak istedim, ocağı yakar yakmaz patlama oldu, imdi gelişigüzel özdek gitti. Ego aşağı odadaydım” diye niteleyerek konuştu.

Olayla ait anket sürüyor. – ADIYAMANShare: