Bingöl’de 10 bin 565 öğrenciye ücretsiz aşındırmak veriliyor

Bingöl’dahi taşımalı ve okul öncesine haftanın 5 haset, pansiyonlu okullarda ise haftanın 7 haset girmek amacıyla 10 bin 560 mektepli Milli Terbiye Bakanlığının ücretsiz kemirmek hizmetinden yararlanıyor.

Öğrencilere verilen yemekler Karşıyaka Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesi’nin yemekhanesinde özenle hazırlanarak okullara gönderiliyor.

İl Milli Yetişek Müdürü Halil Yücel, Karşıyaka Mesleki ve Ustalık Rum Lisesi’nin pansiyonunda artan öğrencilerle öğle vakti yemeğinde benzeri araya geldi.

Yücel, burada öğrencilere kemirmek servisi yaptı ve onlarla gelişigüzel yemek yedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yücel, AA muhabirine, Milli Terbiye Bakanlığımızın yardımları yönlendirmeleri günden güne bu hizmetin genişlediğini söyledi.

Her çevrim türlü yemeklerin hazırlandığını dile getiren Yücel, şöyle konuştu:

“İlimizde hususi, ekol öncesi, pansiyon ve taşımalı 10 bin 565 öğrencimize ücretsiz namına aşındırmak hizmeti vermekteyiz. Bir zamanda içerisinde bulunduğumuz ekol, merkezdeki parçalanmamış öğrencilerimize bakım vermekte. Karı sıcaklığında gayet iyicene yemeklerimiz çıkıyor. Günde 3 kere kemirmek veriyoruz. Bugün kendilerine mihman olduk. Güveç yemeğimiz, bulur pilavı, yayla çorbası, salata ve tatlımız var. Pespaye çocuklarımız evlerinde bulabilecekleri yemekleri burada bulabiliyorlar. Hem ortamın güzelliği hem bile yemeklerin güzelliği çocuklarımıza yansımış durumda ve bu başarıyı birlikte etkileyecek diyerek düşünüyorum inşallah. Bakanlığımıza teşekkürname ediyoruz.”

Öğrencilerden İlknur Dayanır bile okuldaki yemeklerden mutlu olduklarını anlatarak, “2 yıldır okulumuzun pansiyonunda kalıyorum. Evde yediğimiz yemekleri burada da yiyebiliyoruz. Bize imkanı sağladığı için Milli Eğitim Bilimi Bakanlığımıza ve İl Milli Terbiye Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Ayrımsız zamanda staj yapıyorum ve sevap alıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Zeynep Vural da Kiğı ilçesinden gelerek bu okulda terbiye gördüğünü dile getirerek, “Ailemizi özlüyoruz amma burada bu özlemi bize yaşatmadı. Zira buradaki bütün bize ailemizden henüz bereketli. Yemeklerimiz birlikte haddinden fazla bol.” dedi.

Nergis Koca da yemeklerin kaliteli çıktığını anlatım ederek, “3 ana kat ve 1 vuzuh kez kemirmek alıyoruz. Bize sunduğu bu hizmetten etraf Milli Eğitim Bakanımıza ve okulumuza çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Share: