Bilecik’teki Bozcaarmut Göleti doğaseverlerce görüşme ediliyor

Bilecik’in Pazaryeri ilçesindeki Bozcaarmut Göleti, hafta sonları ziyaretçilerini ağırlıyor.

İlçeye merbut Bozcaarmut köyü yakın mevcut ve çevresi çam ağaçlarıyla kaplı gölet, bozulmamış havasıyla ziyaretçilerine adeta dirlik veriyor.

Gölet, sunturlu manzarası ve ulaşım kolaylığı cihetiyle kentin ruhsal gerilim ve gürültüsünden ırak, doğayla bağırsak içe mesafe eylemek isteyenler ve fotoğraf tutkunları vasıtasıyla tercih ediliyor.

Doğaseverler, lalettayin kamp imkanı sunan gölet çevresinde üslup yapıyor.

Gölete mevrut ziyaretçilerden Ekrem Silah, AA muhabirine, bölgenin atmosferinden çokça etkilendiğini söyledi.

Arkadaşıyla gelişigüzel Eskişehir’den bölgeye geldiğini anlatan Zırh, “Yıllardan beri strateji ettiğimiz, gelmek istediğimiz aynı yerdi. Kader bugüneymiş. Havası ve manzarası haddinden fazla domuzuna, oksijenden adeta başımız döndü. Manzarası tam ışık çekmelik. Ulaşımı çarpık çurpuk. Uzak duruluk da olsa gelip görmeye ayar tıpkısı vadi.” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf çekimi için Bozcaarmut Göleti’ni tercih fail Oğuz Gürcan dahi sünnet düğünü çekimleri üzere gölete geldiklerini dile getirdi.

Göletin doğasına ve yansımalarına hayran kaldıklarını dile getiren Gürcan, “Sünnet düğünümüz vardı, fotoğraf gocunmak üzere civarlarda en sunturlu yerin Bozcaarmut olduğunu düşündük ve buraya fotoğraf çekimine geldik.” diye konuştu.

Share: