Bilecik’te 452 kişiden 217’si sigarayı bıraktı, ödülü kaptı

Bilecik’te 452 kişiden 217’si sigarayı bıraktı, ödülü kaptı

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya:

“452 kişiden benzeri kamer boyunca sigarayı bırakmalarını rica ettik”

“452 kişinin 217’sinin sigarayı bıraktığını tayin ettik”

“Sigarayı bırakan 4 kişiye çeyrek 8 kişiye ise mütenevvi hediyeler verdik”

BİLECİK – Bilecik’te Bırak Kazan Kampanyası’nda referans özne 452 kişiden 217’si sigarayı bıraktı, ödülü kaptı.

Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya aracılığıyla insanları sigarayı bırakmaya isteklendirmek amacıyla başlatılan Bırak Kulaklı Kampanyası’nda sigarayı bırakan kişiler içerisinden yapılan kurayla belirlenen isimlere ödülleri sunma edildi. Bilecik İl Özel İdaresi divan salonunda gerçekleştirilen törende kampanya sonucunda sigarayı bırakan 4 kişiye çeyrek altın 8 kişiye ise çeşitli hediyeler verildi.

“452 kişiden benzeri ay süresince sigarayı bırakmalarını talep ettik”

Kampanya kapsamında ödülün esasen zer olmadığı ana kazanılacak olanın keyif olduğunun altını çizen Vali Kızılkaya yaptığı açıklamada; “Bağımlılıkla savaş kapsamında aynı farkındalığı ortaya koymaya çalıştık. Valiliğimizin çağrısına Bilecik’te 452 gönül müracaat etti. Biz, bu 452 kişiden bir kamer süresince sigarayı bırakmalarını dilek ettik. Şekerli benzeri rekabet oluşuk oldu bu sigarayı terk kampanyasında. Kampanyaya referans yapan 452 kişinin 217’sinin sigarayı bıraktığını tayin ettik. Bu çalışmayla bir nice sigara bağımlısının sigaradan uzaklaşmasını sağladık. Kampanyaya katılan ve sigarayı bırakan 4 kişiye simgesel olarak çeyrek altın ihsan ettik. Esasen kampanyaya katılan dizge kazanmış oldu. Temas soy bağımlılıkla seçkin anlamda boğuşmak hepimizin görevi” ifadelerini kullandı.

Bırak Kulaklı Kampanyasına katılarak sigarayı bırakan ve dürü kazanan Ahmet Enes Ürgün yaptığı açıklamada, çocukları için sigarayı bıraktığını belirtti. Hediye kazanan aynı sair dirilik olan Süpürge Otu Zehra Üneral Tekin ise dimdik bir dirim amacıyla herkesin sigarayı bırakması gerektiğini söyledi.Share: