Bilecikspor yönetiminden Komutan Şahin’e ziyaret

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Mecnunca, BAL’da savaş verecek olan Bilecik spor 1969 Kulübü yönetiminin maçlarını ilçelerinde oynama talebine destek vereceklerini anlatarak, “Hem Bilecikspor 1969 Kulübüne hem birlikte rakipleri konuk takımlarımız amacıyla seçme kolaylığı sağlayacağız” dedi.

Bölgesel Tor Lig’birlikte (BAL) savaş eden Bayırköyspor’un kamu haklarını Bilecikspor 1969 Kulübü’ne devretmesinin ardından yapılan adam değişliği onaylandı. Bu zaman BAL’da savaş edecek devlet takımı Bilecikspor 1969 Kulübü’nün kent merkezinde statülere uygun bir stadyum olmaması dolayısıyla kulüp başkanı ve yöneticileri Osmaneli İlçe Stadı’ndan maçlarını aşüfte için – Osmaneli Şehremini Münür Şahin makamında ziyaret etti. Yapılan müzakere sonrası benzeri değerlendirme işleyen Başkan Şahin, “BAL’da çok kudretli zaman geçiren Bayırköyspor’da şişman emeği olan Şehremini Mustafa Yaman’ın sporda kısa sürede iyice başarılara imza attı. Takımını BAL’a çıkaran Bitirim başkanımız, ilimizi bu ligde liderliğe taşıyacak seviyeye getirdi. Başkanımızla seçme devir konuştuğumuz Bilecik’in bir profesyonel takımla 3 ve 2. Ligde künde edilmesi gerektiği düşüncesini hayata geçirmek amacıyla fedakarlık yaparak Bayırköyspor’u Bilecikspor 1969 Kulübü insan değişikliği ile istekli liglerde dubara etmesinin önünü açması kararını destekliyoruz. Başkanımız Mustafa Yaman’ı Bilecik Sporun tekrar aç liglere dönmesini sağladığı amacıyla kutluyoruz” dedi.

“Bilecikspor’un maçlarını Osmaneli’nde oynaması talebine bindi vereceğiz”

Başkan Delicesine açıklamasının devamında, ” Bilecik Edebali Stadı’nın baştan inşası dolayısıyla Bilecikspor 1969 Kulübü maçlarını Osmaneli’nde oynaması talebine bindi vereceğiz. Hem Bilecikspor 1969 Kulübü hem üstelik rakipleri misafir takımlarımız üzere herhangi bir kolaylığı sağlayacağız. Güzeşte yıl Bayırköyspor’un ilçemizde oynadığı maçlarda sahayı dolduran taraftarların Bilecikspor 1969 Kulübü zarfında aynı desteği sağlayacağını biliyoruz. Bilecikspor inşallah 3’üncü lige menfaat ve bizde sonraki sene kat sayı alt bina kulübü olarak yüz kere düz aldığımız BAL liginde yine ilimizi oyun ederiz” ifadelerine yer verdi.

“Alt yapımız bizi üst liglere taşıyacak”

1308 Osmaneli Belediyespor kendisine yaşıt altyapıyla 18 branşta çocuklara ve gençlere spor yaptırmaya bitmeme edeceklerini anlatım eden Başkan Delicesine, ” Madun yapımız bizi ense liglere taşıyacak. Önceliğimiz zir bina ve sürdürebilir başarılar. Bilecikspor 1969 Kulübü ilimizin temsilcisi takım namına Osmaneli’nde her desteği vereceğiz. 1308 Osmaneli Uray Spor ile birlikte Rum Selçuklu Spor ve Gençlerbirliğispor kendisine Osmaneli ilçemizi sporda form konumuna getireceğiz. Osmaneli Belediyesi kendisine benzer tesislerimizle sporda çocuklarımıza ve gençlerimize ve da rastgele kesime spor olanaklarını sunmaya devam edeceğiz” dedi. – BİLECİK

Share: