Bilecik Uluslararası Turizm Ticaret Fuarına yerini aldı

Türkiye’nin genişlik nazik turizm platformu olan TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi’nde Bilecik birlikte yerini aldı.

Sektörün önde gelen profesyonellerini 16’ncı kez ayrımsız araya getirmeye ve sektörel fırsatlar sunmaya başlayan Travel Turkey İzmir’de bildirişim ve gelişim bağlantıları kurmanın en hızlı ve emniyetli yolu kendisine ulusal ve arsıulusal turizm paydaşlarını aynı araya getiriyor. Travel Turkey İzmir’birlikte Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Osmaneli Belediye Başkanlığı, Pazaryeri Şehremaneti Başkanlığı, Gölpazarı Belediye Başkanlığı ile Söğüt Kaymakamlığı ortaklığında Bilecik standı evcil ve ecnebi ziyaretçilerini ağırlıyor.

“Lefke oluşum ürünleri ile ayva nar lokumu, salça tarhana çorbası, erişte ve ayvaya rabıta büyük”

Bilecik İl Ekin ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, Bilecik’in tarihi saf ve gusto güzelliklerinin yanında, taşıdığı tarihi misyonu, yerel lezzetleri ve turizm potansiyeli ziyaretçileri hayran bıraktığını belirterek, “Şehrimizin kültürel ve turistik değerleri tanıtılır iken başka yandan Osmaneli afiyet turizmi, Pazaryeri ve Gölpazarı ekoturizm rotaları rabıt görüyor. Ayrıca şehrin dernekevi ve gastronomi değerleri bent görüyor. Gölpazarı uhut, ardıç ve nar sirkeleri, bal, biberli kekikleri, tarhana çorbası çeşitleri, özel endemik bitki yağları bandaj odağı olurken; Pazaryeri’nin çömleği, mevsimi olan boza ve tahin helvası misafirlerin beğenisine sunuyor. Osmaneli ilçesinin tarihi evleri, İçmeler tesisleri, yöresel halk sanatları olan sepet örgü ve tarihi Lefke oluşum ürünleri ile ayva nar lokumu, salça tarhana, erişte ve ayvaya ilişki şişman” dedi.

“Sene içinde yapılacak cevelan organizasyonlarında müspet artım bekliyoruz”

Bircan açıklamasının devamında, “Tarihe adını değerli harflerle yazdıran dirilişin kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bilecik’imizin millî ve uluslararası arenada tanınırlığı ve markalaşması hesabına turizm potansiyelini arttırmak, turizm gelirlerini yıla aksettirmek ve turizm pazarında türe ettiği değere hissetmek adına İzmir fuarındayız. Ulusal ve Arsıulusal birçok turizm paydaşlarının ayrımsız araya geldiği bu heybetli fuar ve kongrede Bilecik adına düz almaktan mutluluk duyuyoruz. Şehrimizin fuarda ayrı rabıta ve değer görmesi bizleri haddinden fazla bahtiyar ediyor. 2023 turizm stratejilerimize duyulmak ve şehrimizin turizm potansiyelini arttırmak hesabına bulunduğumuz bu fuarda yıl ortamında yapılacak dolaşma organizasyonlarında müspet çoğalma bekliyoruz. Tabiatıyla ki bu şehrimizin ekonomik ilişik değerine müspet yansımalara amil olacağını umuyoruz. Bu yetişkin fuara katılım seçmek için bizlere desteklerini esirgemeyen özellikle Bilecik Valimiz Dr. Kemal Kızılkaya ve bindi olan bilcümle uray başkanlarımıza teşekkür ederiz” dedi. – BİLECİK

Share: