Bilecik Mülakatı planlı konferansta anlatıldı

Bilecik Belediyesi ve Site Konseyi işbirliğiyle; 5 Meyan 1920 Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Bilecik ziyareti ve Bilecik Mülakatı’nın 102. yılı nedeniyle konuşma düzenlendi.

Şeyh Edebali Firez ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen konferansta, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nden Doç. Dr. Taner Bilimci ve Doç. Dr. Yoldaş Arıkan, laf için tafsilatlı bilgiler verdi. Bilecik Belediye Başkan V. Melek Cıda Subaşı, uray başkan yardımcıları, belediye sedir üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti yöneticileri ve öğrencilerin katıldığı konferans iri tıpkısı içten izleme edildi.

Konuşma sonunda katılımcılara teşekkürname eden Başkan V. Ferişte Mızrak Subaşı, “Kızıl akademisyenlerimizden haddinden fazla bereketli ve fena hâlde tıpkısı tike dinledik. Katılan herkese teşekkürname ediyor, programın düzenlenmesinde emeği olanlara antrparantez şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşma, Başkan V. Subaşı ve Kemalist Karın Derneği Bilecik Büro Başkanı Rasim Yıldırım’ın Doç. Dr. Arıkan ve Bilimci’e bergüzar taktimiyle sona erdi. – BİLECİK

Share: