Bildirme domuzuna toplumsal medya akımı

Kayseri’üstelik 11 yaşındaki Öykü Baş’ın yaz sıcaklarında çıkmaz hayvanlarının susuz kalmaması üzere başlattığı akıma İl Milli Terbiye Müdürü Ayhan Teltik bile katıldı. İl Milli Yetişek Müdürü Ayhan Yanılma, “Hikâye sokağa tıpkısı kase su koyarak, projemize bindi verdi. Bizde lakayıt kalmadık “dedi.

Kayseri’dahi 7. Derslik öğrencisi Hikâye Mir, bire bir televizyon programında konuşan İl Milli Terbiye Müdürü Ayhan Yanılma’in yaz ayılarında çıkmaz hayvanlarının açgözlü ve susuz kaldıkları, onlara müzaheret edilmesi gerektiği yönündeki konuşmalarını izledi. Konuşmadan etkilenen sıradan Hikâye, çıkmaz hayvanları için kollarını sıvadı. Eline aldığı tıpkı tas suyu oturdukları binanın bahçesine bırakan Hikâye, toplumsal medyasından tıpkı video da, Milli Eğitim Başöğretmen Ayhan Yanlışlık’e “Bugün Ayhan müdürümün ‘aynı yudum su’ projesini duydum ve çok bahtiyar oldum. Zira çıkmaz hayvanlarını çokça seviyorum. Bu ısıdam günlerde çıkmaz hayvanlarını susuz bırakmayalım. Deminden ayrımsız tas su koyacağım ve topu Ayhan müdürüme atacağım. Ayhan müdürüm sizde çıkmaz hayvanları için benzeri deri akarsu koyabilir misiniz” sözleriyle bire bir hareket başlattı.

İl Milli Terbiye Müdürü kayıtsız kalmadı

İl Milli Terbiye Müdürü Ayhan Kusur dahi Hikâye’nün toplumsal medyadan yayınladığı videoyu gördü. Hikâye’nün yapmış olduğu akıma kayıtsızca kalmayarak, eline aynı tas su ve mama düzlük Teltik, müdürlüğün bahçesine indi. Sokak hayvanlarına korumak üzere başlattıkları ‘Bir Yudum Su’ Kampanyası çerçevesinde akımı devam ettiren Ayhan Yanlışlık, toplumsal medyadan, “Öykücüm mesajını aldım. ‘Benzeri yudum su’ kampanyasına bende katılıyorum. Burada bir kase akarsu ile yemimizi veriyorum. bundan sonra kaza milli eğitim müdürlerimize kâffesi atıyorum. Değerli kaza müdürlerim hepinizi desteğe bekliyorum” sözleriyle tıpkı video yayınladı.

“Öykü’nün desteğine kayıtsızca kalmadık”

Öykü’nün başlattığı akımı bitmeme ettiren ve 16 milli eğitim müdürüne akımı devam ettirmeleri için çevirme işleyen İl Milli Yetişek Müdürü Ayhan Kusur ‘bir yudum su’ kampanyasına ulama sağlayıcı herkese teşekkür etti. İhlas Veri Ajansına konu karşı açıklamalarda bulunana Hata, “Eşim evde bana çıkmaz hayvanlarının ve kuşların çokça susuz kaldıklarını, bu hayvanlara bir şekilde yardımcı olunması gerektiği yönünde benzeri söylemde bulunmuştu. Ego münteha dedim amma gereğini yapamadık. Bire Bir televizyon programına eşim yazıyla katılarak, hayvanlara bindi verilmesi üstüne bir sorusuna; biz orada bire bir destek açıkladık. ‘Tıpkı yudum su’ projesini açıkladık. Altın öğrencimiz Öykü bu monitör programını izleyerek ve sokak hayvanları üzere sokağa benzeri kase akarsu koyarak, projemize destek verdi. Hikâye pası da bana attı. Biz bu desteğe aldırmaz kalamadık. Bizde Milli Yetişek Müdürlüğümüzün bahçesine tıpkı kase akarsu ve mama koyarak, bindi verdik. Bizde pası 16 ilçe müdürümüze gönderdik. İnşallah 16 kaymakamlık müdürümüz bu projeyle alay malay hep okul müdürlerimize gönderecekler. Meslek müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız Kayseri’birlikte bulunan kestirmece bin 300 kurumu bahçesine bu suyu verdiği zaman sokak hayvanlarının dahi su ihtiyacı kaldırılmış olacak. Şu ısıdam yaz günlerinde onlara dahi tıpkısı yudum su olacak. Desteği için herkese teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başlatmış olduğu akımı bitmeme ettiren İl Milli Yetişek Müdürü Ayhan Yanılma’e teşekkürname fail Öykü Başlangıç ise, “Televizyonda Ayhan müdürümün ‘benzeri yudum akarsu’ projesini izliyordum. Çok sevindim. Çünkü sokak hayvanlarını haddinden fazla seviyorum. Aklıma hakeza tıpkı düşünüm geldi. Ayhan müdürüme bu fikri devam ettirdiği amacıyla haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Bu hamam yaz günlerinde sokak hayvanlarını görünce haddinden fazla üzülüyorum ve arkadaşlarım ile vatandaşların bu fikri devam ettirmelerini istiyorum” dedi. – KAYSERİShare: