Biçer Kara: “Umumi Başkanımızın Ziyareti Sonrasında Akarsu Probleminin Çözümü İçin Balkı Yüzüncü Yıl Mahallesinde Icraat Başlatılmış”

CHP Genel Komutan Yardımcısı Gülizar Biçer Yağız, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 28 Temmuz’daki Ağrı’da 20 yıldır sularının olmadığını söyleyen Yüzüncü Yıl Mahallesi’ne yaptığı ziyaretin ardından sorunun çözümü amacıyla say başlatıldığını açıkladı. Kara, “Yüzüncü Sene Mahalle muhtarından edindiğimiz bilgiye bakarak genel başkanımızın ziyareti sonrasında pespaye çaplı su probleminin çözümü üzere icraat başlatılmış. Değişik iki mahallede hala temas faaliyet başlatılmamış. Bizler bu sorunun takipçisi olmaya genel başkanımızın talimatıyla bitmeme edeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Kişmiri, CHP Ağrı İl Başkanlığı’nda açıklama yaptı. Açıklamaya; CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere dahi katıldı.

Kara; CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 28 Orak Ayı’da Dert’evet yaptığı musahabe sırasında yurttaşların 20 yıldır sularının olmadığını söylediği Yüzüncü Yıl Mahallesi’ni ülfet ettiğini hatırlattı.

Kılıçdaroğlu burada, “Ego şimdi Sayın Vali ile konuşacağım, suyun bozukluk kesildiğini soracağım ona, şayet, ‘imkanımız bulunmayan tığ buraya suyu getiremiyoruz’ diyorlarsa, meze veriyorum, ben size, akarsu az daha oradan buraya getiririm. Amma ilk onlara söyleyeceğim ya suyu bağlarsınız, bağlamıyorsanız bize cevaz verin tığ su getireceğiz, tek bulut etmeyin” demişti.

Esmer, şunları söyledi:

“TEMİZ SUYA ERİŞİM BİR İNSAN HAKKIDIR”

“Bildiğiniz kabilinden 28 Temmuz haset Cumhuriyet Ahali Partisi Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kemal Kılıçdaroğlu Dert’yı müzakere etti. Öncelikle Ağrılı hemşerilerimizin umumi başkanımıza göstermiş oldukları okkalı ilgiden ufuk teşekkür ediyoruz. Genel başkanımız Dert’ya geldiğinde kendisine vatandaşlarımızın sorunları iletildi. Bu sorunlardan ayrımsız tanesi üstelik Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Yüzüncü Sene Mahallesi ve Süfli Küpkıran Mahallelerindeki akarsu sorunu. Hepimizin bildiği gibi akman suya ulaşım benzeri kayırıcı hakkıdır. Yönetenler bu insan hakkının gereğini yurttaşlara hesabına getirmekle mükelleftir.

“AĞRILI HEMŞERİLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMADIĞIMIZI GINE İFADE GITMEK İÇİN AĞRI’DAYIZ”

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu o devir Yüzüncü Yıl Mahallesi ziyaretinde suya erişim hakkı elinden alınan Ağrılı hemşerilerimize aynı kortej vermişti. ‘Ya bu sorunu yöneticiler çözecek, eğer onlar çözmüyorsa Cumhuriyet Altını Halk Partisi adına biz çözeceğiz. Köle bu su sorununun takipçisi olacağım’ demişti. İnsan Haklarından Mesul Genel Başkan Yardımcısı olarak ben ve kızıl Adıyaman Mebus Abdurrahman Tutdere arkadaşımızı 28 Orak Ayı ziyareti sonrasında gelişmeleri çakmak, su probleminin takipçisi olduğumuzu, temel koca hakkı olan saf suya erişim hakkından mahrum bırakılan Ağrılı hemşerilerimizi serbest bırakmadığımızı esasen söylemek amacıyla zaman Veca’dayız.

“GENEL BAŞKANIMIZIN ZİYARETİ SONRASINDA YOZ ÇAPLI SU PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATILMIŞ”

Yüzüncü Yıl Mahalle muhtarından edindiğimiz bilgiye bakarak umumi başkanımızın ziyareti sonrasında aşağılık yetenekli akarsu probleminin çözümü üzere çalışmalar başlatılmış. Özge iki mahallede bibi herhangi bir düzentileme başlatılmamış. Bizler bu sorunun takipçisi olmaya genel başkanımızın talimatıyla devam edeceğiz. Yüzüncü Sene Mahallesinde başlatılan hasis çaplı çalışmaların nihayete ve saf suya erişim hakkı sağlanıncaya kadar gereğinin adına getirilmesine, Mehmet Akif Ersoy ve Zir Küpkıran mahallelerimize üstelik tıpkısı ilginin ve akarsu sorunu probleminin çözümü amacıyla gereğinin yapılmasının takipçisi olacağız. Eğer yapılmazsa umumi başkanımızın sözü sözdür. Cumhuriyet Altını Halk Partisi kendisine Cumhuriyet Halk Partisi Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sözü yerine bu problemi tığ çözeceğiz.

“İKTİDAR ÇÖZMEZSE BU SORUNU CUMHURİYET EL PARTİSİ YERINE BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Akman suya muvasala hakkının bire bir koca hakkı olduğunu ve yöneticilerinden bulundukları makamlarda bu hakkı vatandaşlara konfirmasyon edilmesi amacıyla görev yapma, namına getirme zorunluluğu olduğunu ayrımsız nöbet elan hatırlatıyoruz, Ağrılı hemşerilerim zül etmesin Cumhuriyet El Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu takip edecek, dile getirecek bizler söylemeye, dile getirmeye devam edeceğiz. İktidar çözmezse, iktidarın yerel yöneticileri, belediye başkanı çözmez, valilikte bu işin takipçisi olmaya devam etmezse bu sorunu Cumhuriyet Altını Halk Partisi namına biz çözeceğiz.”Share: