Baykar tayyare mühendisi Tarık Kesekci kabri başında anıldı

Bursa’birlikte sabık yıl trafik kazasında hayatını kaybeden Gailesiz İHH gönüllüsü, Baykar uçak mühendisi Tarık Kesekci üzere Nevşehir’deki kabri başında yâd töreni düzenlendi.

Tendürüst İHH Nevşehir Teşkilatı marifetiyle Taşlıbel Mezarlığı’nda gerçekleştirilen programda, Kur’an-ı Bonkör okundu.

Genç İHH Nevşehir İl Sorumlusu Mehmet Patent Tural, Kesekci ve beraberinde hayatını kaybeden zinde arkadaşlarını rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Kesekci’nin 26 almanak ömrünü muvaffakiyet ve iyiliklerle donattığını kaydeden Tural, “Iri, asaletli ve eren tıpkısı yürüyüşle dört yiğidimizi güzeşte sene zaman toprağa vermiştik. Rabbimizin merhametiyle alım satım ettiğine ve şehitler zümresine yazdığına şüphemiz namevcut.” dedi.

Kesekci’nin yakınları ve vatandaşların üstelik katıldığı izlence duayla sona erdi.

İstanbul Güre İHH’nin Bursa’da düzenleyeceği Teknoloji Kampı’na gelmek amacıyla yola çıkan gençlerin bulunduğu makine, 27 Teşrinisani 2021’de İstanbul- İzmir Otoyolu Selçukgazi Viyadüğü mevkisinde M.H’nin kullandığı tıra arkadan çarpmıştı.

Kazada, İstanbul Tüvana İHH Başkanı ve Türk Telekom fen mühendisi Kaan Talip Tığlı (25), Gailesiz İHH personeli Muratcan Kayaç (21), YediHilal Uygulayım Bilimi Takımları Sorumlusu Yusuf Taha Göktaş (22) ile Baykar uçak mühendisi ve İHH gönüllüsü Tarık Kesekci (26) hayatını kaybetmişti.

Share: