BAYBURT’TA DEPREMZEDE TORUNLAR CİRİT YARIŞI İZLEDİ, ATLARA BİNDİ

KAHRAMANMARAŞ merkezli 11 ilde yıkmacı etkiye sebep olan depremler sonrası Bayburt’a mevrut aileler ve çocukları amacıyla cirit müsabakası birleştirme edildi. Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bayburt Belediyesi’nce Bayburt Atlı Spor Kulübü’nde planlı organizasyonda aileler, cirit yarışlarını izledi. Ateşin sabık müsabakaları izleyen torunlar, konkur sonrasında dahi dede binerek sevinçli zaman geçirdi. Farklı şehirlerden gelen depremzedelere etkinlik sonrasında Bayburt’un lokal lezzetlerinden kavurmalı kavut çorbası ikram edildi.

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, kente mevrut depremzedeleri en ongun şekilde ağırlamaya çalıştıklarını söyleyerek, organizasyonda vadi alıp çocukların yüzünü güldüren kulüplere da teşekkürname etti.

‘CİRİT SPORUNU ÇOKÇA SEVDİM’

Depremin vurduğu Gaziantep’ten ailesiyle gelişigüzel Bayburt’a gelip etkinlikleri izleyen Ethem Deniz dahi (11) beygir binerek keyifli fasıla geçirdiğini belirtti. Deniz, ‘Cirit sporunu haddinden fazla sevdim. Herkese tavsiye mektubu ederim’ diyerek konuştu. Cirit yarışlarını izleyen Şerife Ahsen Bülbül (12) ise, bu sporu haddinden fazla beğendiğini, ağababa binerek dahi çok eğlendiğini söyledi.

Share: