Bayburtlu berberler depremzedeler için hareket bölgesinde

Bayburtlu berberler yer sarsıntısı bölgesinde vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Bayburt Terziler, Berberler ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası bünyesinde cıvıltı gösteren berberler, depremin yaralarının sarılmaya çalışıldığı sarsıntı bölgesinde muhteşem kurum üstlenmeye bitmeme ediyor. Depremin arkası sıra bölgeye her an oradaki vatandaşların tıraş ihtiyaçlarını karşılayan Bayburtlu berberler 10 günce aranın ardından yeniden yer sarsıntısı bölgesine gitti.

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde cıvıl cıvıl vatandaşlara bakım etmekten büyük tıpkı sevinme duyduklarını ifade fail Bayburt Terziler, Berberler ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası Yunus Çil, devletin bilcümle imkanları ile hareket bölgesinde olduğunu söyledi.

Oda adına bölgeye gitme kararı aldıklarını ve bölgede oldukları sürece belli başlı alanlarda insanları yülüme ettiklerini belirten Çil, “Şişman teessürat çektik ama ayrımsız yandan bile avlu bitmeme ediyor. Bölgede böyle tıpkısı eksikliğin olduğunu görüyorduk. Kararımıza ihvan bile bindi artık. Daha önceden tıpkı ekip arkadaşla gitmiştik. Demin da bambaşka tıpkısı grupla gittik. Oradaki insanların yüzlerinde biraz olsun gülümseme bırakabildiysek ne bahtiyar bize” dedi.

Çil, öz işlerini bırakarak bölgeye giden yekpare üyelerine ve kendilerine bindi çıkan herkese teşekkür etti. – BAYBURT

Share: