Batman’da Susam, Kekik ve Lavanta sokaklarının açılışı yapıldı

Batman Valisi ve Şehremaneti Komutan Vekili Ekrem Canalp, Batman Belediyesi marifetiyle planlı Kekik, Susam ve Lavanta sokaklarının açılışını gerçekleştirildi.

Vali Canalp, sokakların açılışı için planlı programında, kentin sunma ruhlu bulvarı üstünde mevcut ve devir ortamında işlevselliğini yitiren bu sokakları kente uygun, bozulmamış ve düzenli hale getirdiklerini söyledi.

Yeniden düzenlenen sokaklara çevreci tıpkı anlayışla Kekik, Süsen ve Lavanta isimleri verildiğini aktaran Canalp, sokak sağlıklaştırma projelerinin bitmeme edeceğini belirtti.

Canalp, şöyle konuştu:

“Sokaklar bulunduğu yerin anane ve göreneklerini, hayat tarzını, içtimai yapısını, ekonomik durumunu, kültürünü, teknolojisini ve mimarisini bugüne taşıyan, eski ile günümüz ortada köprü kuran tarihi doküman niteliğindedirler. Batman Belediyemiz vasıtasıyla yapılan araştırma sonucunda, fiziki mesail yaşandığı tespit edilen üç sokakta kentsel peyzaj odaklı sokak sağlıklaştırma projeleri yapıldı. Vatandaşlarımız tarafından vahim geçer not sokakların kente uygun, saf, ağır ezgi ve özge yapılarla mimarlık bire bir bütünlük sağlaması amaçlandı. çıktı dahi şehrimizin diğer lokasyonlarında bu kabilinden çalışmaları sürdüreceğiz.”

Programa, SELIM Tümen Batman Saylav Ziver Özdemir, Garnizon Komutanı Albay İhsan Kaplan, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çıpa, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Uyanık Komutanı Miralay Gaybubet Sivri, SELIM Öğür Batman İl Başkanı Akif Mebzul, İYİ Parti İl Başkanı Kader Çelik, kamu gurur müdürleri, sivil topluluk kuruluşları ve çok sayıda yurttaş katıldı.Share: