Batman’da Kur’an kursunda havuz keyfi

Batman’dahi Kur’an kursunda havuz keyfi

BATMAN Batman’ın Gercüş ilçesindeki Celil Cami’birlikte Kur’an eğitimi düz dallar, derslerden sonra mendil kapmaca ve havuzda yüzerek serinliyor.

Yaz Kur’an kurslarına bitmeme eden torunlar, hem Kur’an öğreniyor hem da yaz sıcaklarında havuzda yüzerek serinleyip eğleniyor. Çocukların camiye alışması amacıyla içtimai etkinlikler haricinde çikolata top kek ve dondurma ikramı da yapılıyor.

Kur’an kursu eğitimi kayran füru hem eğlenip, hem bile serinlemenin tadını çıkardığını tamlayan Gercüş Ulu Cami önder hatibi Mehmet Fatih Varol, “Camimizde gördüğünüz öğrencilere Elifba, Kur’an’ı Selek tecvit dersi ve İslami adaplar öğretiyoruz. Havalar çok hamam olduğu amacıyla bugünde onları havuza getirdik. Beklenti ediyoruz rabbimizden bu füru Kur’an adabı konusunda büyüsünler” dedi.

Velilerden Tahsin Kaya, “Çocuklarımız amacıyla imamlarımızın hem ders verip hem de çocuklarımızla baziçe oynayıp oyundan sonrada havuza götürdüklerinden muhit bizlerde çokça mutluyuz. Bu yüzden Gercüş Celil camiinde işyar iki imamıza haddinden fazla haddinden fazla teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.Share: