Batman’da hırsızlar sakat vatandaşların kurgu şarj istasyonlarına dadandı

Batman’birlikte engelli vatandaşların akülü araçlarını yükleme etmeleri amacıyla kentin 6 farklı noktasına kurulan yükleme istasyonları, kimliği belirsiz kişi ve ya kişilerce kötülük verilip, yükleme kablolarının yerinden söküldüğü tez edildi.

Batman Ulus Bahçesine gezintiye çıkan engelli birey Ömer Çelik, parkta bulunan yükleme istasyonun benzeri kablosunun çalındığını ve gayrı iki kablosunun dahi çalışmadığını ileri sürdü. Polat, “Şu an bulunduğum düz Batman Budun Bahçesi. Aracımı yükleme edecektim. Geldim, baktım kablolarımızın iki tanesi yerinde ama çalışmıyorlar; ayrımsız tanesini de çalmışlar. Devletimizin bu duruma umum atmasını istiyoruz. Bunların onarım edilmesini istiyoruz” dedi.

Özürlü bireylerin araçlarını yükleme etmeleri üzere kurulan yükleme istasyonlarına engel verildiğini iddia eden Alican Akın ise ulus bahçesinde kâin yükleme istasyonun tıpkı kablosunun koparıldığını, gayrı iki tanesinin da çalışmadığını söyledi. Atak, “Sakat bireyler amacıyla duygusal damarı olan bu kablolara vatandaşların az buçuk elan duyarlılık gösterip beis vermemelerini istiyoruz. Maalesef engelli fertler bu yüzden evlerine doğru dürüst gidemiyor. Site merkezinde kusursuz ulaşımlarını sağlayamıyorlar. Tekmil yetkililerden bu konuya biraz daha duygun olmalarını arzu ediyoruz. Vatandaşlarımızın da bu mânialı şarj istasyonlarına topluluk çıkmalarını bekliyoruz. Hele gençlerin bu kablolara engel vermemelerini istiyoruz” ifadelerinde bulundu. – BATMAN

Share: