Batman’da bedii görünüme mülaki sokakların açılışı gerçekleşti

Batman’da beğenilen görünüme mülaki sokakların açılışı gerçekleşti

Kekik, Süsen ve Lavanta sokakları hizmete açıldı

BATMAN – Batman Valisi ve Şehremaneti Başkanvekili Ekrem Canalp, belediye yoluyla yapılan yenileme çalışmalarının arkası sıra beğenilen benzeri görünüme munsap Kekik, Susam ve Lavanta sokaklarının açılışını gerçekleştirdi.

Açım programında konuşan Vali Canalp, Batman Belediyesi tarafından çağdaş dirim alanları tekvin konseptine uygun olarak kenttin yeryüzü güçlü bulvarı üstünde mevcut ve ant içinde işlevselliğini yitiren sokakları kente yakışır, temiz ve ahenktar ayla getirdiklerini söyledi. Ilbay Canalp, yeniden düzenlenen sokaklara çevreci tıpkısı tatlılıkla Kekik, Süsen ve Lavanta isimleri verdiklerini ifade etti.

“Bu sokaklar ayrımsız kafa”

Sokak sağlıklaştırma projelerinin bitmeme edeceğinin müjdesini birlikte veren Vali Canalp, “Sokaklar bulunduğu içtima anane ve göreneklerini, yaşam tarzını, toplumsal yapısını, kazançlı durumunu, kültürünü, teknolojisini ve mimarisini bugüne taşıyan, önceki ile günümüz arasında güreşçi köprüsü kuran tarihi doküman niteliğindedirler. Vatandaşlarımız eliyle ciddi beğenilen sokakların kente yerinde, bozulmamış, ahenktar ve sair yapılarla mimari bir külliyet sağlaması amaçlandı. çıktı üstelik şehrimizin sair lokasyonlarında bu üzere çalışmaları sürdüreceğiz. Zaman açmış olduğumuz bu sokaklar tıpkısı başlangıçtır. İnşallah önümüzdeki dönemlerde halkımızın ve esnafımızın fikirlerini dikkate alarak sokak sağlıklaştırmalarına devam edeceğiz” dedi.Share: