Başbuğ Yüksel, depremden etkilenen Malatya’da temaslarda bulundu

Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel, 6 Şubat günü gerçekleşen iki iri deprem felaketi ile sarsılan şehirlerden biri olan Malatya’da ziyaretlerde bulunarak Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantıya Süleymanpaşa Belediyesi Veri İşleri Müdürü Kenan Şiddetli ile alay malay katılan Başbuğ Yüksel, Türkiye’nin türlü diyar ve ilçelerinden mevrut şehremaneti başkanları ve komutan yardımcıları ile afetin açtığı yaraların sarılması için yer sarsıntısı bölgesinde yapılacak çalışmalar için düşünüm alışverişinde bulundu.

“Yaralarımızı beraberlik ile saracağız”

Belediyeler arasında gelişim bölümünün gerçekleştirildiği toplantının peşi sıra açıklamada bulunan Başbuğ Yüksel, “Depremin ağır darbe vurduğu Malatya’da bulunmaz mevkidaşlarımız ile birlikte yaralarımızı kardeşlik ile sarabilmek hesabına yapılabilecek çalışmaları planlamak için bir araya geldik. Bilgi İşleri Müdürümüz Kenan Taşkın ile alay malay katıldığımız toplantıda, Süleymanpaşa Belediyemiz sorumluluğuna sunulan işleri ivedilikle tamamlayarak, inşallah bildirme gelişmemiş sürede depremzede vatandaşlarımızın acılarına çare olacağız. Bir el henüz milletimize başsağlığı diliyor, umum Türkiye’yle esbak olsun temennilerimi paylaşıyorum” diye konuştu.

Başbuğ Yüksel Malatya temaslarının arkası sıra, bölgede yapılacak olan icraat hakkında bilgilendirmede bulunacağını sözlerine ekledi. – TEKİRDAĞ

Share: