Başbuğ Aşgın’dan minik kursiyerlere özel ilişki

Çorum Belediyesinin yaz Kur’an kursları, minik yürekleri Kur’an sevgisi ile dolduruyor. Cahillik merkezlerinin Kur’an kurslarına devam fail minikler, esas dini bilgilerden Adlar-i Hüsna ve hadislere kadar dokuz canlı çokça konuyu öğreniyorlar.

Çorum Belediyesi yoluyla bu sene üstelik gençlik merkezleri bünyesinde açılan yaz Kur’an kurslarında yüzlerce yavru eğitim görüyor. Kurslarda öğrencilere Kur’an-ı Koçak, namaz sureleri ve dualar, anne dini bilgiler, perestiş ve ahlak üzere konularda eğitimler veriliyor. Kur’an kursu öğrencilerine hususi bandaj gösteren Şehremini Halil İbrahim Aşgın, İkbal Toyluk Merkezi’ni konuşma ederek öğrencilerle tıpkısı araya geldi. Kur’an-ı Cömert ve salat surelerini okuyan öğrenciler Başkan Aşgın’dan tamlık tabaka aldı.

Çorum Belediyesi Toyluk Merkezleri’nin yaz Kur’an kurslarında Kur’an okumayı, yakarış ve sureleri öğrenen minikler eğitimlerin yanında zaman zaman mütenevvi toplumsal aktivite ve gezilere de katılarak adamakıllı mesafelik geçiriyor. Çorum Belediyesi Mimar Sinan Gençlik Merkezi yaz Kur’an kursu öğrencileri da sahipler türbelerini musahabe amacıyla Hıdırlık’a gitti. Belediye Başkanı Aşgın dahi burada minik öğrencilerle tıpkı araya geldi. Başbuğ Aşgın’ın etrafını kuşatan öğrenciler, müddet ve dualar okuyup, yaz kurslarında öğrendiklerini tekrarladı. Miniklerle sıcak diyaloglar kuran Başkan Aşgın, öğrencilerle ahbapça yazar dondurma ağırlama etti. – ÇORUM

Share: