Başbuğ Aktaş’tan 43 belediyeye çevreci bala terbiye seti

Başbuğ Lüle Taşı’tan 43 belediyeye çevreci bala terbiye seti

Sağlıklı belde amacıyla topyekun mücadele

BURSA – Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Patal’ın yaptığı Türkiye Metin Kentler Birliği, nüfusu 50 binin altında olan 43 belediyeye çevreci çocuk eğitim bilimi seti desteği verdi.

Türkiye’dahi tamlık belediyeler elan temiz ve yaşanabilir kasaba inşa etmek namına herhangi bir çeşit çalışmayı hayata geçirirken, Türkiye Metin Kentler Birliği da özellikle nüfusu 50 binin altında olan 43 uzuv belediyesine anlamlı destekte bulundu. Tıpkı zamanda Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin üstelik başkanı olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Magnezit, geleceğimiz olan çocuklarda mekân bilincinin daha dimdik benzeri şekilde oluşturulması amacıyla hazırlanan çevreci bala eğitim setlerinin 43 üye belediyeye ulaştırılacağını söyledi. Üye belediyelere ulaşan kitapların şehremaneti başkanları yoluyla çocuklara dağıtılacağını tamlayan Başkan Alinur Magnezit, eğitim bilimi setinin ‘idraksiz dönüşüm, toptan ısınma, yenilenebilir enerji, ekosistem ve yer temizliği’ konu başlıklarından oluştuğunu ifade etti.

Çocuklara kasaba bilincini aşılamak için tekmil imkanları seferber ettiklerini dile getiren Büyükşehir Şehremini Alinur Patal, “Şehirlerimizin yaşamlarını sürdürebilmeleri için metin olmaya ihtiyacı var. Bittabi ki akman mekân ve sağlıklı şehirler üzere çocuklarımıza iri görevler düşüyor. Onlara izansız dönüşebilir atıkları ayırarak çevremizi korumamız gerektiğini anlatacağımız gibi ailelerini ve büyüklerini üstelik bu konuda bilgilendirmeliyiz. Herkesin yaşadığı şehirdeki doğayı ve çevreyi koruması, dünyayı henüz yaşanabilir hale getirecektir. Atılmış, yaşamımızın tıpkısı parçası. Atıkların kontrollü bertarafı, cümle vatandaşların ve yöneticilerin yasal ve yaşamsal sorumluluğudur. Bu amaçla Türkiye Dimdik Kentler Birliği adına, üyelerimizden nüfusu 50 bin ve altındaki 43 belediyeye çevreci bala eğitim seti gönderiyoruz” dedi.

Türkiye Dosdoğru Kentler Birliği’nin bugüne büyüklüğünde olduğu kabil daha çok bile kasaba ve çevre sağlığı üzerine çalışmalarını sürdüreceğini söyleyen Komutan Alinur Aktaş, hazırlanan terbiye setlerinin belediyelere oylumlu yardım sunacağını ifade etti.

Share: