Bandırma Belediyesinden Bariz Dirim Kampı

Bandırma Belediyesine ilgilendiren Erdek-Tatlısu’bile bahir kenarındaki alan kullanıma amade ağıl getirildi. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kapıdağ’de yapılaşmaya müsaade verilmeyen alanda, baştan alınacak özel değişmeyen ile butik otel çalışması birlikte yapılacak.

Kampta kalacaklar amacıyla Uray Derinti Salonunda kura çekildi. Kuranın peşi sıra konuşan Başbuğ Miğfer Boğa şunları söyledi:

“Belediyemize ilgili Erdek-Tatlısu’de, deniz kenarındaki alanımızı projelendirerek kullanılmamış ve eş alınacak bire bir yapı kazandırdık: Berrak Dirim Kampı. Bu kampta engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin asude dinlence yapabilecekleri, yaz mevsiminin güzelliklerinden faydalanabilecekleri parçalanmamış imkanları düşündük. Harika personelimiz, aşevi ve kafe alanlarımız, bungalov ve tasarruf alanlarımız, kumsal ve periferi donatılarımız ile misafirlerimizi ağırlamaya hazırız.

“203 ENGELLİ VATANDAŞIMIZA

Kilitsiz Küreksiz Hayat Kampının geçmiş yılı olması nedeni ile ilçemizde kâin: Özürlü ve Sakat Aileleri Derneği, İşitme Engelliler Firez Spor Kulübü Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği, Bedensel Engelliler Derneği, Özel Çocuklar Hususi Efrat Derneği, Engelime Uzanım Ver Derneği yerine müracaatta bulunan 203 özürlü vatandaşımız ve iki refakatçisini; 10 bungalovda, 8 Ağustos Pazartesi ile birlikte 3’er çağ, 21 kamp döneminde, kül masrafları Bandırma Belediyesi’ne ait olacak şekilde ağırlayacağız. Bunun üzere gerçekleştirdiğimiz kura çekiminde ilk talihliyi ego belirledim, adı Fırat Fert Özer. Sevgili kardeşimi arayarak tebrik ettim.

“ENGELSİZ BİR ACUN KURMAYA”

Bandırma Belediyesi kendisine çok heyecanlıyız. Mânialı kardeşlerimizle umum engelleri yıkmaya, örtüsüz bire bir acun kurmaya kararlıyız. Bandırma Belediyesi Örtüsüz Yaşam Kampı talihlilerinin isimlerini ve ücretsiz kamp tarihlerini, ilçemizdeki engelli derneklerine bildirdik. Bandırma Belediyesi Erdek-Tatlısu Peyda Yaşam Kampı hepimize yalabık olsun.”

Share: