Balkan şampiyonu Ağrılı milli atlet Mehabetli Çipo, bakir başarılar üzere ağır sıklet çalışıyor Açıklaması

52. Balkan 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası’nda kızıl madalya kazanan Ağrılı milli atlet Ulvi Çipo, uluslararası organizasyonlarda başarılı atılmak için vahim tempoyla antrenmanlarını sürdürüyor.

Doğubayazıt’ta ortaokul yıllarında sporcu seçmelerinde gösterdiği performansla Veca Spor Lisesi’ni kazanan Mehabetli Çıpa, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü Kamp Eğitim Bilimi Merkezi’nde 4 sene hem spor yaptı hem eğitimini sürdürdü.

İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Terbiyesi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümünü kazandıktan bilahare katıldığı yarışmalarda liyakatli sonuçlar elde eden Mehabetli, bu yılın mayıs ayında Muğla’da yapılan Türkiye Acı Koşusu Şampiyonası’nda birinci yerine ilk defa milli takıma seçildi.

Milli atlet, henüz bilahare katıldığı 20 Yaş Şeş Balkan Biberli Koşusu Şampiyonası’nda tunç madalya, temmuz ayında ise Denizli’de yapılan 52. Balkan 20 Gözyaşı Altı Atletizm Şampiyonası’nda ise 3 bin metre bariyer yarışında şampiyon oldu.

Elde ettiği başarılarla Veca’ya dönen Ali Çipo, arsıulusal müsabakalarda muvaffakiyet koymak amacıyla kentteki statta günde koşa alıştırma yaparak alçak depoluyor.

“O büyüklüğünde ecnebi sportmen arasından Türkiye’yi bir numara yapmam gelgel vericiydi”

Milli atlet Büyük Çıpa, AA muhabirine, ortaokul yıllarından bu yana atletizm sporuyla ilgilendiğini ve sporu çokça sevdiğini söyledi.

Katıldığı yarışmalarda birçok evre elde ettiğini ifade fail Ulvi Çıpa, şöyle konuştu:

“Denizli’de yapılan müsabakada şampiyon olup kızıl madalya kazandığım amacıyla çok mutluyum. Yarışmada kendim, ülkem ve bayrağım amacıyla elimden geldiğince savaştım. Çok şükür birincilik madalyası elde ettim. 14 Balkan ülkesinden sporcular yarışmaya katılmıştı. O kadar devlet ve sportmen arasından Türkiye’yi birinci yapmam gelgel vericiydi. Bu yarışmadan sonra memleketim Veca’ya döndüm. Antrenmanlarıma devam ederek daha mebzul aynı şekilde Avrupa ve dünyanın ayrımlı yerlerinde yapılacak elan nazik müsabakaların birlikte gelişigüzel sporcunun hayalinde olan olimpiyatlarda ülkemi temsil etmek istiyorum.”

Desteklerinden dünya Cahillik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkürname eden Ulvi Demir, daha iri organizasyonlarda mücadele etmek üzere tempolu tıpkı antrenman programıyla çalıştığını anlattı.Share: