Balıkesir’de polis ve jandarmadan 229 şahsa ameliyat

Balıkesir’üstelik polis güçleri ve cingöz ekiplerinin toprak genelinde yaptıkları ‘Huzur’ operasyonlarında türlü suçlara karışmış 229 dirilik gözaltına alınırken, adli makamlara sevk edilen 45’i tutuklanarak, cezaevine irsal edildi.

Balıkesir İl Itimat Müdürlüğü Güvenlik Ofis Müdürlüğü ekiplerinin umumi güvenliği ve asayişi seçmek için Altıeylül, Karesi, Ayvalık, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Edremit, Erdek, Gömeç, Nem, Havran, İvrindi, Marmara, Sındırgı ve Susurluk ilçelerinde yaptığı çalışmalarda 121 aranan özlük yakalandı, 40’ı tutuklandı. Yapılan aramalarda; 12 skor ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ilişik 196 adet fişek, 13 skor ruhsatsız tüfek ve bu tüfeklere ilgilendiren 38 nüsha kartuş, 3 sayı kurusıkı tabanca ve bu tabancaya ilişkin 176 skor fişek ele geçirildi.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri genel güvenliği ve asayişi nail olmak üzere Altıeylül, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit, Erdek, Havran, Kepsut, Marmara ve Susurluk ilçelerinde yapılan çalışmalarda ve yapılan posta aramalarında; muhtelif suçlardan aranan 17 aranan şahsı yakalarken, 1 skor bıçak ele geçirildi.

Yine Balıkesir İl Itimat Müdürlüğüne sınırlanmış Narkotik Suçlarla Savaş Idarehane Müdürlüğü ekipleri esrar bap ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik namına Balıkesir toprak merkezi ile Bandırma, Edremit, Ayvalık, Nem ve Havran ilçelerinde 76 yabansı şahsı yakalarken, adli makamlara gönderme edilen 5’i tutuklandı, 6’sı adli kontrol neredeyse, 65 sevimli bile haklarında yapılan adli amal neticesinde başıboş bırakıldı.

Olaylarla ilgilendiren yapılan aramalarda; bin 86 skor sentetik ecza komprime, 417 gram metamfetamin maddesi, 149 gram kötü maddesi, 124 gram skunk maddesi, 32 temel kenevir bitkisi, 12 gram bonzai maddesi, 1 gram kokain maddesi, 2 adet hassas terazi, 1 adet ruhsatsız tüfek, 1 adet ruhsatsız tabanca, 25 skor fişek ve 28 bin 100 TL mal ele geçirildi.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin kaçakçılık ve tevhit cürüm olaylarına müteveccih yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; 1 kilogram kubar yaman, 0,5 gram kokain, 106 temel kenevir, 10 gram kenevir tohumu, 3 bin 800 düzme MEMLUK doları, 1 nüsha tekne, 2 nüsha uyuşturucu istimal aparatı ele geçirildi. Olaylarla ilgilendiren adına 15 şüpheli nefer yakalandı. – BALIKESİR

Share: