Balıkesir Susurluk yangını kısmen kontrol altında

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde akşam saatlerinde başlayan orman yangınına müdahale havadan ve karadan sürüyor. Cuşiş 6 saatin ardından kısmen taharri altına alındı. Yangına ‘Yarasa’ denilen şeb rey kameralı helikopter müdahale ediyor.

Edinilen bilgiye göre, Balıkesir’in Susurluk ilçesi Nasip Karye Mevkii ormanlık alanda akşam ezanı 18.30 itibariyle yangın imdi. Güdük sürede farklı noktalara sıçrayan yangına Orman Toprak Müdürlüğü ekipleri 35 arazöz, 5 dozer, 8 su kat uzlaştırıcı, 4 karaca ekibi, 1 gece kuruntu helikopteri ve 250 personelle yangına engelleme ediyor. Hava kararmadan 7 helikopter, 2 iki yaşamlılar uçak alevlerle mücadele ederken, güneş batımı ile bu arada yerini ‘Yarasa’ tabir edilen tün fikir helikopterine bıraktı. Antrparantez Balıkesir ve kaza belediyelerinden itfaiye araçlarıyla çevre şehirlerden arazözler ve ekipler yangına müdahale ediyor.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Cenup, “Pahal kompartmanda kaldığımız için coşkunluk kamu gözükmüyor. Fakat, makro ayrımsız coşkunluk ortamı oluşuk. Düzlük düzlük alevler görülüyor. Orman Bölge Müdürlüğü, uray imkanları seferber ediliyor. yegâne geceleyin görüşlü hararet helikopteri dahi çalışıyor. Devir de helikopterler geldi. Kısmen yangına hakimiyet var. Burası çamlık bire bir orman ve yangına yarar. Zımnında haddinden fazla büyümeden bilgili olunur. Alanla ilişik miktarı tahmin etmek olanaklı değil. Coşkunluk vadide olduğu için rüzgar kısmen etken oluyor. Şu an rüzgar bulunmayan. Ay ışığının alışılagelen olması gece görüşlü helikoptere müzaheret ediyor diyebiliriz. Çabucak altımızda Susurluk nehri var suyu dahi oradan alıyor. Bari 3-4 parça elan akşam görüşlü helikopter olsa çok ongun evet” dedi. – BALIKESİRShare: