Balıkesir merkezli ‘Turgo Shared’ dolandırıcılığında 4 tevkif

BALIKESİR merkezli online adına işleyişe başlayan ‘Turgo Shared’ sistemiyle ilişkin gözaltına alınan 26 şüpheliden 16’sı Balıkesir Adliyesine atıf edilirken, G.T.’nin bile aralarında bulunduğu 4 sevimli tutuklandı. Sisteminin evvel belirlemelere bakarak 20 bin kişiye ulaştığı ve kısaca 20 milyon TL toplandığı belirlendi.

Balıkesir’da, kendisini Japonya merkezli ayrımsız firmanın temsilcisi adına tanıtıp, yiğitlik sağlayıcı ve mütekait polis güçleri memuru olduğu öğrenilen G.T., iddiaya göre, online Turgo Shared sistemi üzerinden üyelikler yapmaya başladı. Bütün üzerinden 174 dolardan başlayan fiyatlarla antre işleyen üyelere yatırdıkları anaparayı 20 devir içerisinde geri alacakları söylendi. Arkası Sıra ise dizge uyumlu kendisine çalışmaya başladı. Anaparalarını düzlük üyeler esmer geçmeye başladı. Cümle, geçmiş belirlemelere göre Balıkesir merkezli 10 ile yayıldı.

20 BİN ÜYE, 20 MİLYON TLŞu anne kadar yaklaşık 20 bin üyeye ulaştığı ve 20 milyonun üzerinde mülk toplandığı belirleme edilen Turgo Shared uygulamasında, ilk kendisine üyelere tümce üzerinden çiftteker ve motosiklet seçeneği sunulurken, kalan rica sonrasında değeri 800 bin TL’yi bulan baş döndürücü otomobiller da eklendi.Yüksek kar dağıtan sistemin çöktüğünün duyulmasının ardından ise mülk yatıranlar, polise dolandırıldıkları gerekçesiyle şikayetçi olmaya başladı. Başlatılan soruşturmada sistemi Türkiye’da kurduğu doğacak sürülen G.T. ile alay malay 26 emanet gözaltına makbuz, 1 şüphelinin yakalanması için emek başlatıldı.

Gözaltına alınan 26 kişiden 10’u emniyetteki ifadelerinin peşi sıra serbest bırakıldı. Adliyeye atıf edilen 16 şüpheliden 12’si adli arama gibi azade bırakılırken, G.T.’nin da aralarında bulunduğu 4 güç tutuklandı.Share: