Balıkesir İl Hars ve Turizm Müdürlüğüne Mehmet Mazak atandı

Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Haziran ayında vekaleten atanan Mehmet Mazak Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile asaleten atandı.

Mustafa Çaltı’nın emekliye ayrılmasının ardından İlkay Karaağaç’ın vekalet ettiği Balıkesir İl Ekin ve Turizm Müdürlüğü’ne vekaleten atanan Mehmet Mazak Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile asaleten atandı.

Balıkesir İl Hars ve Turizm Müdürlüğüne asaleten atanan Mehmet Mazak sosyal medya hesaplarından tıpkısı tasavvur yayımladı. Mazak, mesajında şu ifadelere vadi verdi. “Ekin ve Turizm Bakanımız @MehmetNuriErsoy’un takdirleri ve Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’ın tensipleriyle #Balıkesir İl Ekin ve Turizm Müdürlüğüne asaleten atandım. Balıkesir şehrimizi Ekin Hanek ve Turizmde yukarıya sunma yukarıya yakalamak amacıyla bütün birlikte çalışacağız. 08 Haziran 2022 günü vekaleten başladığım İl Müdürlüğü görevinde şehrin yönetimde fariza yaparak çalışmalarımı kolaylaştıran herkese, desteklerini gördüğüm mail dostlarıma, Sayın Bakanım Mehmet Nuri Ersoy ve Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a bir el henüz teşekkür ediyorum” paylaşımı yaptı.

Mehmet Mazak Kimdir:

1971 yılında Mersin’in Efdal ilçesinde doğan Mazak, 1995 yılında Marmara Üniversitesi Bilgi Literatür Fakültesi’nden çıkışlı oldu. 1998 yılında Marmara Üniversitesi Türkiyat araştırmaları Enstitüsü Yeniçağ Bölümü’nde ” İstanbul’da Kayıkçı Esnafı ve 1802 Tarihli Kayıkçı Esnafı Sayım Defteri” mevzulu faziletli lisans tezini tamamladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sultanbeyli ve Üsküdar Belediyeleri’nde görev fail Mazak’ın evvel kitabı 1998 yılında “Çarkıt İstanbul’da Deniz Ulaşımı” adıyla yayımlandı. İstanbul kent tarihi ve kültürü konusunda haddinden fazla sayıda makalesi ve kitabı yayımlandı. Firez iletişimi, kültürel kimlik ve işaret tevlit, tarihî derinlik edinim konularında proje ve çalışmaları olan Mehmet Mazak kâh firez sanat dergilerinin işaret ve marifet kurullarında bulundu. – BALIKESİR

Share: