BAL’da savaş fail Bayırköyspor ölümlü değişikliğine giderek Bilecikspor 1969 Kulübü oldu

Bölgesel Müptedi Loda’de savaşım eden Bayırköy spor kişioğlu değişikliğine giderek Bilecikspor 1969 Kulübü oldu.

2007- 2008 Futbol ligi sezonunda 16’ıncı yerine 3. Grup 4. Grupta yer düz Bilecikspor o yıl Bilecik 1. Saftirik Kütle’e düşmüştü. O yıldan bu yıla saftirik ligde uğraş eden Bilecikspor’a Bayırköyspor vasıtasıyla bire bir baht verildi. BAL savaşım fail Bayırköyspor beniâdem değişikliğine giderek Bilecikspor 1969 Kulübü oldu.

“Amatörde oynayan çocuklarımızın bir hedefi olsun”

İsim değişikliği amacıyla 2 pakt başkanıyla alay malay uray derinti salonunda basın mensuplarıyla benzeri araya mevrut Bayırköy Belediye Reisi Mustafa Zeki, ” Bayırköyspor’un son durumu ile ilişkin kısa bire bir vukuf yüklemek istiyorum; malumunuz Bayırköyspor bizin dönemimizde 2. Saftirik, 1. Idmansız ve son adına da ilimizi BAL’bile hile fail adamakıllı bir takımımızdı, mebzul tıpkısı takımızdı. Angajman el birliği içinde Okan başkanımızın, kol başkanımızın liderliğinde belediyemizin destekleriyle de tarihinde on paralık mümteni başarıyı elde ederekten yaklaşık bir buçuk sezonda bal liginde takımımızı oynattık. Gelinen süreçte hedefimiz neydi? Daha eski dönemlerde da bunu idmansız spor kulüplerini toplantılarında yüz kere söyledik. Hele yandaki ilçemiz Osmaneli Belediye Reisi Münür Mecnunca abimizle bunu sıkça dile getirdik. İlimizin tıpkı lokomotif takımı olsun. Alttaki değişik takımlarda oraya topçu yetiştirsin. Amatörde oynayan çocuklarımızın bire bir hedefi olsun, o uğur doğrultusunda da ilerleyen zamanlarda de yer takımımızı 3 ve ardından 2. Takım’e çıkabildiği ne takım varsa oralarda beraberlik ile Bilecik’in takımı olarak, takımımızı arka liglerde iletilmek istediğimizi daha evvel söylemiştik” dedi.

“4 puanla tomar liderin takiben tamamlayarak neredeyse 3. Takım’in kapısından döndük”

Yaman konuşmasının devamında, “Bayırköyspor henüz geçmiş söylediğim kabilinden BAL’a güzeşte dönme haddinden fazla başarılı tıpkı kütle geçirdi. 4 puanla grup liderin ardı sıra tamamlayarak neredeyse 3. Küme’in kapısından döndü. Bu proses süresince bizlere bindi veren bütün Bayırköyspor taraftarına, ilkin pakt başkanımıza, ki; onun hakkı Bayırköy’de spor açısından ödenmeyecek bire bir kardeşimiz, Okan başkanımız. Bunu temas el birliği zarfında geçirdik. Ama gelinen süreçte az buçuk önce söylediğimiz hedefler doğrultusunda öncelikle Söğütspor başkanımızın bizle benzeri görüşmeleri olmuştu, henüz sonradan bile Ali Muyşin ile Okan başkanımızın görüşmeleri doğrultusunda Bayırköyspor’un insan hakkını, Bayırköyspor adı altında elde ettiğimiz hakları Bilecikspor’a devren, önümüzde kim dönme Bileciksporumuz’u inşallah BAL Ligi’nde inşallah nezaret etmek talih olacak. Bu konuda, bu görüşmelerde çalışma veren özellikle Okan Kızmaz’ı ve Mürtefi Muyşin’i kutlama ediyorum ben. Hayır görüşmeler yaptılar kim ölçülü noktada tıpkı araya geldiler. BAL’da oynama hakkını inşallah bu konuda çok istekli olan ve kendisine çokça güvendiğimiz Ulvi Muyşin başkanımızın başkanlığında Bilecikspor namına bitmeme ika kararını seçkin iki kulüp başkanımızda, yönetimle birlikte aldık” dedi.

“Biz edisyon olanı başardık, bundan sonrası birlikte illa çok cılız mümteni”

Bayırköy Şehremini Mustafa Kumarhane, 2 bin yabanlık tıpkısı beldede bu başarıyı elde ettiklerini anlatarak, “Kiminle bu başarıyı elde ettik, belediyemiz, kulübümüz, esnafımız, şehremaneti çalışanlarımız, sedir üyelerimiz ile 2 bin nefis benzeri beldede bu başarıyı elde ettik. Bu Bilecik’te daha yalınç peki diye düşünüyorum amma majör olan Uca başkanımızın liderliğinde sanayicilerimizin bu işe girmesi lazım, esnafımızın bu işe girmesi geçişsiz, spor muhip insanlarımızın kardeşlerimizin bu işe girmesi lazım. Tığ edisyon olanı başardık. Bundan sonrası birlikte illa çokça mahdut mümteni amma o büyüklüğünde üstelik zor olamaz. Yeter ki angajman muadele olsun bu işlerde. Taraftarı ile bütünleşsin, sanayisiyle bütünleşsin” dedi.

“Bu takımı 2. Yığın’da görmememiz için tek sebep bulunmayan”

Zeki açıklamasının devamında, “Ben inanıyorum, başkanımız ile birlikte irtibat el birliği ortamında Okan başkanımızda pakt yönetimine dahil namına, Bilecik’i o temas beraberliği perçinleyerek, bu takımı 2. Loda’da görmememiz için hiçbir amil bulunmayan. İnşallah kulübümüz bu konuda önderliğini yapar, bizde belediye başkanları namına, biraz önce gene komşu uray başkanımız da buradaydı. O dahi bu sürece bindi vereceğini söyledi. Bilecik için Bilecikspor için, Bilecik’te spor yapan gençler üzere bu müfit olacak kim, özellikle Bilecik taraftarının bunu sabırsızlıkla beklediğini biliyoruz tığ. Biz Bayırköy olarak, Bayırköyspor yerine elimizden geleni yaptık. İnşallah bundan ahir süreçte bile bu bayrağı Bilecikspor’umuz müstahak olduğu şekilde taşır. Ben şimdiden kulübümüze başarılar diliyorum” ifadelerine düz verdi.

“Eke olan maddiyat değil Bilecik”

Gazetecilerin, ‘Herhangi bire bir eşit ödemesi olacak mı?’ sorusuna cevap veren Bayırköy Belediye Reisi Mustafa Yaman, “Mehabetli olan maddiyat değil Bilecik. Bayırköy’bile spor sevdası bitmez. Bakir yönetimimiz ile tığ de Bilecik’teki liglerde yerimizi alacağız. Bizim biricik derdimiz yapı topluluk oluşturmaktı. Onu bile sağladık. Bakir yönetim ile gelişigüzel bu ismi belirleyeceğiz” dedi.

“Herkesin desteği temas ve beraberliği ile adamakıllı sonuçlara imza atabiliriz”

Bayırköyspor Başkanı aynı zamandan Bilecikspor 1696 Kulübü’nde Komutan Başkanlığı görevini üstlenen Okan Kızmaz ise, “Öncelikle Bilecikspor camiasına iyi, uğurlu olsun. Tığ birlikte Bilecikspor’a destek amaçlı ne gerekiyorsa yapacağımızı bildirdik. Geçtiğimiz sezon 2021-2022’birlikte iki takımında yazmış olduğu hikayeler vardı. Biz bu yola kabile yazmaya çıkıyoruz diye çıktık ve inşallah bu şekilde bitmeme edeceğiz. Herkesin desteği irtibat ve beraberliği ile pir sonuçlara imza atabiliriz. Bilecik Spor ve Bilecik Spor camiasına ömre bedel, uğurlu olsun” dedi.

“Bayırköyspor BAL’üstelik teferruatlı süren aynı takımın hegomanyasına serencam vermiştir”

Bilecikspor Başkanı Uca Muyşin ise, rastgele iki takımın birlikte geçtiğimiz zaman kalburüstü bire bir sezon geçirdiğini anlatarak, “Bizler Bilecik 1. Acemi Loda’dahi böke adına BAL’birlikte play- of oynamaya adalet kazandık. Serencam maçımızda Bayırköyspor’a yenilere BAL’a çıkamadık. Sezon süresince bütün camialara hürmetkâr davrandık, mesafeli davrandık. Aldığımız kavrayışsız bildirimlerin çoğunda haddizatında Bilecikspor’un daha peş liglerde olması gerektiği bizlere iletildi. Tabi ki futbolun içerisindeki sağlıklı baziçe gereği hepimiz mücadelemizi verdik. Bayırköyspor imkanları dahilinde Bilecik’te bire bir tarih yazmıştır. BAL’da mufassal süren bir takımın hegomanyasına serencam vermiştir. Bu başarının karşılığında da ligi az daha böke olacak şekilde bitirmiştir. Ardı Sıra bu mevsim sonundaki süreçte istişareler sonucunda Bilecikspor’un BAL liginde mandepsi edilmesi konusunda hem düşün olduk. Bunu zahir yapabiliriz, pekâlâ ayrıntılı tıpkısı mızıka oluşturabiliriz diye niteleyerek düşünüm alışverişinde bulunduk. Bilecikspor sadece Bilecik el merkezindeki ayrımsız spor kulübü değil. Olta adına tam ilçeleri üstelik kapsayan, Bilecik dışında kıpırdak Bileciklilerin dahi ayak topu takımı. Bunun olabilmesi zarfında Okan Başkana senin birlikte bizim yanımızda olman gerekiyor dedik. Bugüne büyüklüğünde ki tecrübelerinle bize destek olman geçişsiz dedik. Salim olsun letafet gösterdi. Bizim yanımızda olmayı kabul etti. Tıpkısı şekilde gayrı ilçelerden bile Bilecik Spor’un şemsiye takım olması gerektiği birlikteliğine bindi verecek olan herkese kapımız meydanda. Bizim dalavere kurulumuz bu yaptığını ayrımsız meni fişeği kendisine görebilirsiniz. Şehrin tamamının kül paydaşlarının bu işin zarfında olmazsa sürdürebilirlik imkânsız. İl takımı olması hangi demekse yani mecmu sivil toplum kuruluşları, sanayicileri, mülki idaresi bütünü bir destek olursa takımımız doğruluk ettiği düz da kalabilir. Şimdiden iki camiaya birlikte teşekkürname ediyorum” dedi.

“Önümüzdeki zaman alışılagelen ismimize döneceğiz, Bilecikspor ismi bizlere emanettir”

Muyşin açıklamasının devamında, “Esasta galiba azıcık olsaydı, tığ pakt birleşmesi ile Bilecikspor olarak bitmeme edebilirdik. Federasyon ile yaptığımız görüşmeler da yeni sezona fikstür çekimi öncesinde ayrımsız kişi belirleyerek girmemiz gerektiği bildirildi. Yalnız bu yıllığına ayvaz futbol takımımız birlikte makbul Bilecikspor 1969 Kulübü ifadesini kullanacağız. Bu fikstürler amacıyla amma biz Bilecikspor’u kapatmıyoruz. Önümüzdeki zaman normal ismimize döneceğiz. Bilecikspor ismi bizlere emanettir. Kimsenin ortamında benzeri tereddüt olmasın” dedi.

“Sentetik sahamız bitmezde Osmaneli İlçe Stadı’nda oynayacağız maçları”

Gazetecilerin ‘Bilecik toprak genelinde BAL statüsüne makul tek stat namevcut ne yapacaksın?’ sorusuna karşılık veren Muyşin, “Bu bahis ile ait Cuma haset Toyluk Spor İl Müdürümüzle ile tıpkı ziyaret yaptık. İstasyon Sentetik Sahasının 300 şahsiyet sadık tribününü 15 Ağustos tarihinde ihaleye çıkacağını söyledi. İhaleye katılma olursa 2 kamer içre doğrulama edeceğiz diyorlar. Olmazsa tığ Osmaneli İlçe Stadyumu’nda oynayacağız” dedi.

“Şehrin çocuklarının suçtan, incitici alışkanlıklardan uzak durması için aynı heyecana ihtiyacı var”

Muyşin sonuç adına BAL liginde liyakatli olunması üzere desteğim araç olduğunu anlatarak, “BAL liginin yükü vakit kaybetmeden Bilecikspor yönetimi üzerinden karşılanamaz. Bilecikspor şehrin sunu nazik sivil toplum kuruluşudur. Bilecikspor’a bindi olunması üzere biz hiçbir koşul beklemiyoruz. Yaptığımız görüşmeler var. Sanayiciler ile gelişim adamları ile kurumlarla görüştük. Şehrin çocuklarının suçtan, keder alışkanlıklardan uzak durması üzere tıpkısı heyecana ihtiyacı var. Art kademelerde takımı henüz ileriye gönderebilirsek diğer ilçelere üstelik gravite edecektir” ifadelerine düz verdi. – BİLECİK

Share: