Bakan Kasapoğlu, yüzücülere madalyalarını verdi

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 5. İslam Tesanüt Oyunları kapsamında, Konya Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen mal yüzme yarışlarını izledi. Kasapoğlu, para yüzmede zer, sim ve tunç madalyaların sahipleri milli sporcular Sevilay Öztürk, Sümeyye Boyacı ve Emine Avcu’ya madalyalarını verdi.

‘SPOR KUCAKLAMA DEMEK’ Nazır Kasapoğlu, daha sonraları 5. İslam El Birliği Oyunları’nın ayrımsız otelde düzenlenen ön gösterim yemeğine katıldı. Burada oyunlara katılan davetlilere seslenen Bakan Kasapoğlu, sporun ilişki, beraberlik ve kucaklaşma olduğunu belirtti. Vekil Kasapoğlu, “Spor temas ve muadele söylemek. Spor kucaklamak almak. Spor bütünleştirmek buyurmak. İşte bu oyunlar inanıyorum kim çok iyice müsabakalara sahne olacak. Rekabeti sunma güzel şekliyle, reviş keyfini  yoğun meşbu hepimize yaşatacak. Onun üstelik ötesinde geriye kalacak olan bu güzide organizasyondan bu manalı birliktelikten çokça amma haddinden fazla domuzuna hatıralar olacak. Konya’ya dayalı, Konya insanının istem zenginliğine dair, çok ama haddinden fazla unutulmaz hatıraları, sporcularımız, sporcu kardeşlerimiz yanlarında giderken, zihinleriyle, gönülleriyle, yürekleriyle memleketlerine taşıyacaklar. İşte tığ bunu ikbal ediyoruz. Sporunu ağır rekabetinin dosya yaşanmasıyla ve özellikle sonrasındaki dostlukları, sonrasındaki el birliği bağlarını güçlendirecek tıpkısı ortamı düşünmek istiyoruz  Hamdolsun oyunlar köyüyle gayrı aktiviteleriyle  gençlerimizi, sporcularımızı kaynaştıracak bu ortamın birlikte Konya’mızın rağbet zenginliğiyle, Konya insanımızın o seçkin misafirperverliğiyle arz düşündürücü şekilde yaşandığına tanıklık etmekten dahi ayrı aynı kasırga duyduğumuzu özellikle yorumlamak istiyorum” diyerek konuştu. “MADALYA SAYIMIZ İLK 7 AYDA 2 BİN 800’E YAKLAŞTI”Vekil Kasapoğlu, Türkiye’nin spor branşlarının başarılarının günden güne arttığını belirterek, “İlk 7 aylık süreçte madalya sayımız 2 bin 800 yaklaştı. Herhangi Bir sabık periyot eskimemiş madalyalar, yıpranmamış başarılar. Yemeden Içmeden bir branşta değil, metin haddinden fazla branşta olan iddiamız zirveye akilane yürüyor. İnşallah İslam oyunlarıyla taçlandıracağız” dedi.

Nazır Kasapoğlu, “İslam birliğindeki birlikteliğini gine İslami Tesanüt Spor Federasyonu’nun çatısı altındaki bu organizasyonlarla buna benzer yeni çalışmalarla ayrımlı boyutlara yollamak ve yüzden 5. İslami Tesanüt Oyunları’na hamdolsun yeryüzü fena hâlde şekilde eş sahipliği yapıyoruz. bundan sonra dahi federasyon içre olanaklı olan elimizden fazlasıyla gelecek birlik katkıyı üstelik sağlayacağımızı alelhusus tercüman olmak istiyorum. Bittabi sporun ruhunda rekabet var. Ama asıl olan el birliği. Asıl olan o bahsettiren, hep fair play ruhu, centilmenlik. Ben bu vesileyle  56 ülkeden 4 binden aşkın sporcumuza ego başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.Share: