Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Oturmuş toplandı

Uyuşturucu ve yön bağımlılığı ile mücadelenin enerjik tıpkı şekilde yapılması ve kurumlar arası işbirliğinin sağlanması amacıyla düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Eş Güdüm Müesses toplantısı Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Derinti Salonunda düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Ilbay Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Güvenlik Müdürü İbrahim Ergüder, İl Esenlik Müdürü Dr. Erdoğan Münezzeh, esrar ile mücadelede memur amme çalım ve kuruluşların baş ve personeli ile ara sıra STK temsilcileri katıldı.

Gerçekleşen toplantıda, toplumumuzu ve alelhusus gençleri derinden etkileyen esrar ve özellik bağımlılığı üzerine bugüne büyüklüğünde alınan kararlar ve ölçülü cerrahi müdahale değerlendirildi.

İl keyif müdürlüğünün sekretaryasını yaptığı kurulda metal ve bağımlılıkla mücadelede bugüne kadar yürütülen operasyon değerlendirilerek, Adıyaman’daki düz çalışmaları, bundan ahir dönemde havari ve engelleyici tedbirler ile yapılması gereken çalışmalar üzerine Sağlık Müdür Muavini Dr. Hacı Mustafa Hümayun vasıtasıyla lokma eşliğinde bilgiler verildi.

Vali Mahmut Çuhadar, bağımlılıkla elan aktif ayrımsız uğraş yürütülmesi amacıyla alınması müstelzim tedbirler, yapılması müstelzim icraat konusunda toplantıya katılanların kuruntu, teklif ve düşüncelerini dinleyerek istişarelerde bulundu.

Gelişigüzel tür bağımlılığın toplumların hem bugününü hem üstelik geleceğini gözdağı fail küresel bir sorun haline dönüştüğünü kaydeden Ilbay Mahmut Çuhadar, “Bizler, yavrularımızı ve gençlerimizi rastgele tür eroin konu ve bağımlılığına karşı korumakta kararlıyız. Gelişigüzel ahit söylediğimiz kadar mızrap belası tam dünyada olduğu üzere ülkemizde da yüz yüze kaldığımız en balaban sorunlardan benzeri tanesi. Şurası biliyoruz ki, alkol, metal konu, tütün, uygulayım bilimi ve çirkef kabil tabiiyet konularında güvenlik kuvvetlerimiz kudretli icraat elde ediyorlar. Fakat, bağımlılıkla savaş yemeden içmeden manşet kuvvetlerimizin çalışmalarıyla çözülecek aynı sevgili değildir. Bu ülkü umum toplumu yakından ilişkin bir sorundur. Adıyaman’da bağımlılıkla mücadelenin azimli ve akıbet odaklı adına sürdürülmesi ve geleceğimizi yıldırma eden bu od karşısında sunulan mücadeleye toplumun bütün kesimlerinin destek olması gerekmektedir” diyerek konuştu.

Toplantıda, bağımlılıkla mücadelede yekpare paydaşlar adına çocukların ve gençlerin her tip bağımlılıktan uzak kalmasını uydurmak üzere yapılan çalışmaların artırılması kararlaştırıldı. – ADIYAMAN

Share: