Aziziye’de füru için yüzme kursları başlıyor

Aziziye Belediyesi’nin Nısıf Olimpik Yüzme Havuzu’nda kollar için ücretsiz yüzme kursları başlıyor.

“Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın” sloganıyla 07-14 yaş arası cümle çocuklara yüzme eğitiminin verileceği modern havuzda, dileyen yetişkinlere üstelik hususi eğitim verilebilecek. Ayrıca takım evet da bireysel yüzme kurslarının da planlandığı Aziziye Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda, kollar amacıyla yüzme terbiye programı ise, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülecek.

Aziziye Şehremini Muhammed Cevdet Orhan, “Çocuklarımız amacıyla yüzme kurslarımız Pazartesi haset başlıyor” dedi.

Başvurular nereye yapılacak?

Çocukların ücretsiz yüzme eğitimi alabilecekleri kurslar üzere başvuru noktalarının belirlendiğini açıklanan Komutan Orhan, “07-14 yaş grubu arasındaki çocuklarının yüzme eğitimi almasını talip ve Dadaşkent’te eğleşme eden sakinlerimiz, Dadaşkent’teki Cahillik Merkezine ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuza başvuruda bulunabilirler. Ilıca’bile durma eden hemşehrilerimiz ise, çocuklarını ücretsiz yüzme kurslarımıza kaydettirmek için Ilıca’daki Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne başvuru yapabilirler” diye niteleyerek konuştu.

Halk seansları ve hususi terbiye

“Yüzme Bilmeyen Bala Kalmasın!” sloganı ile başlatılacak yüzme eğitimlerinin haftada 4 dolaşma süresince selis yerine verileceğini kaydeden Aziziye Belediye Başkanı Orhan, “Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri çocuklarımız üzere verilecek eğitimlerin dışında akşam 18.00 ile 22.00 saatleri ortada bile havuzumuz bireysel, yavru ve muhteşem kadro seansları şeklinde bakım verecek. Havuzumuz Cuma Namazı günü rutin bakım ve saflık gereksinimlerinin karşılanması dolayısıyla bakım vermeyecek. Hafta sonu planlamasını ise, Cumartesi haset bayanlara, Pazar günü de erkeklere doğmak için terbiye ve el seansları şeklinde yaptık” ifadelerini kullandı. – ERZURUM

Share: