Aziziye Şehremini çocuklarla derrace bindi, ücretsiz dondurma dağıttı

Aziziye Şehremini çocuklarla derrace destek, ücretsiz dondurma dağıttı

ERZURUM – Aziziye Şehremini Muhammed Cevdet Orhan’ın “Gelişigüzel ayaklık çevirelim” çağrısı, Dadaşkent’i adeta ziyafet alanına çevirdi. Bisikletleriyle Mıhlı Yaşam-Derrace Yolu ve Trafik Yetişek Parkı’na akın eden Aziziyeliler, birbirinden mülevven görüntüler oluşturdu.

Çocuklar ve gençlerle birlikte ailelerin de şişman ilgi gösterdiği çiftteker etkinliğine Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan da zat bisikletiyle katıldı. Açılışı geçtiğimiz sene yapılan ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin sunu balaban tematik parkı olan Zinde Dirim-Çiftteker Yolu ve Gidiş Geliş Yetişek Parkı’nı şölen alanına muhavvil etkinlikte, Başkan Orhan ise çocuklara ve ailelerine dondurma ikramında bulundu. Bisiklet şölenine katılan bütün çocuklara internet paketi bağış fail Aziziye Şehremini Orhan, bu cins etkinlikler vesilesiyle kaza sakinleriyle gelişigüzel berceste ara geçirme fırsatı bulduklarını söyledi.

Komutan Orhan, “Havaların bile yunak oluşu cihetiyle zinde olan park ve bahçelerimizde çocuklarımıza ve ailelerine minik benzeri sürpriz yapalım istedik. İlçemizdeki herkesi afiyet amacıyla pedal çevirmeye davet ederek, Zinde Yaşam-Derrace Yolu ve Gidiş Geliş Eğitim Parkımızda ayrımsız araya geldik. Hem eğlendik, hem spor yaptık ve hem dahi çocuklarımızla ve Aziziyeli komşularımızla haşır tefviz olduk. Gösterilen ilgiye haddinden fazla teşekkür ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan etkinliğe torunlarıyla alay malay katılan Büyükşehir Şehremaneti Başkanvekili Fevzi Polat, Başbuğ Orhan’la derrace yarışı yaparken, ikilinin performansları ise ayn doldurdu.Share: