Ayvalık’ta İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıldönümü kutlandı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıldönümü “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Ihtifal Programı” ile kutlandı.

Cunda Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi Konuşma Salonu’nda gerçekleşen, Ayvalık Rahim Mahir Rum Lisesi hoca ve öğrencilerinin hazırladığı programda milli ozan Mehmet Akif Ersoy anıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün meal ve önemini belirten konuşmayı Rahim Dirayetli Küçük Asya Lisesi Yazın Öğretmeni Filiz Küsmen yaptı.

Küsmen; İstiklal Marşı’nı sevmenin ülkeyi tavsamak, İstiklal Marşı’nı coşkuyla söylemenin vatana ve bağımsızlığa eş geçmek, bağımsızlığa eş çıkmanın ise onurumuza eş çıkmak olduğunu vurguladı.

Ayvalık Kaymakamı Hasan Kumarhane, Şehremini Mutlu Ergin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Batur, daire amirleri, gaziler, siyasi parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri, meslek müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin hazır bulunduğu törende; resim, türkü ve yazmanlık dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri tören düzeni üyeleri aracılığıyla verildi.

Ayvalık’ta İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıldönümüne ilgilendiren merasim, öğrencilerin sergilediği künde ve oratoryo gösterimi ile sona erdi. – BALIKESİR

Share: