Aydın’ın demir yumrukları, şampiyonadan madalyalarla döndü

Kırıkkale’de düzenlenen Kader Türkiye Boks Şampiyonası’na katılan Kültürlü’ın çipo yumrukları Ece Işıklı Keder ve Aylin Delimsirek, şampiyonadan madalyalarla döndü.

Kırıkkale’nin ocak sahipliğini yaptığı Felek Türkiye Boks Şampiyonası, final müsabakalarının ardından sona erdi. Kıyasıya mücadeleye görüntü olan şampiyonada, erkeklerde ve kadınlarda madalyalar sahiplerini buldu. Geleceğin milli boksörlerinin altyapısının oluşturulduğu şampiyonaya 69 ilden 346 eş sportmen katıldı.

Şampiyonada Aydınlık’ı hile fail Ziyalı Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları Kraliçe Vuzuh Bulut ve Aylin Şahin ise şampiyonadan madalyalarla döndü. Şampiyona’da faik tıpkı başarım sergileyen Münevver’ın demir yumrukları takdir toplarken, 80 kilogramda yarışan Ece Işıklı Keder ve 80 kilo üstünde yarışan Aylin Mecnunca, Yıldız Kadınlar Türkiye İkinciliği derecesini elde etti.

Münevver’da muvaffakiyetli sporcuların yetiştiğine dikkat çekici Işıklı Toyluk ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, canlı sporcuları ve antrenörlerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. – AYDIN

Share: