Aydın’dan gelen gençler Afyonkarahisar’ı keşfetti

Aydın’dan mevrut çoluk çocuk Afyonkarahisar’ı keşfetti

AFYONKARAHİSAR – Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı aracılığıyla hayata geçirilen “AnadoluyuzBİZ” projesi çerçevesinde Aydın’dan Afyonkarahisar’a mevrut 40 öğrenci; Celil Cami, Mevlevi Cami, Karahisar Kalesi, Frig Vadisi, Ayazini ve bir nice tarihi ve kültürel yeri mülakat etti.

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin tarihi ve kültürel mirasları tanımaları ve gönüllülük bilincini özendirici faaliyetlerde bulunmaları amacıyla hayata geçirilen “AnadoluyuzBİZ” projesiyle Aydın’dan Afyonkarahisar’a 40 öğrenci geldi. Safiye Odalık Kız Mektepli Yurdu’nda konaklayan 40 zinde Afyonkarahisar’da; Celil Camii, Mevlevi Camii, Frig Vadisi, Ayazini, Emre Gölü, Karahisar Kalesi, Kocatepe, Şişman Atak Karargahı Atatürk Evi, Türkiye Harp Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimler Derneği, Er Bezi Müzesi, Kano ve Su Sporları Merkezi, İhsaniye Kaymakamlığı ile şehirde bulunan birçok ayrımlı tarihi ve kültürel yerleri müzakere etti.

“Cahillik ve Spor Bakanlığı çok mehabetli aynı projeye imza attı”

İhsaniye Kaymakamı Serkan Koyuncu Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı’nın haddinden fazla kebir ayrımsız projeye imza attığını belirterek: “AnadoluyuzBİZ projesi çerçevesinde Aydın’dan misafirlerimizi İhsaniye ilçemizde ağırlıyoruz. Frigya’nın kalbi dediğimiz noktalar. Haddinden Fazla iyicene aynı coğrafya. Aydın’daki gençlerimiz buranın 3 bin almanak tarihini bu vesileyle görmüş olacaklar. Tığ projeye haddinden fazla ehemmiyet verdik. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün desteğiyle inşallah bugün İhsaniye’nin dört bir noktasını gezecekler. Mıntıka turu, ısıdam çekicilik balonu, Ayazini köyümüz ve mehabetli eserlerimiz Cahillik ve Spor Bakanlığımızın bu projesi yardımıyla Aydın’daki bir gencimize kadar ulaşmış olacak. Gençlerimizi burada fethetmek bizleri haddinden fazla bahtiyar etti. İnşallah ülkemizin ayrımlı noktalarından farklı gençlerimizi gine burada yatırmak isteriz” dedi.

Müzik dinletisine katıldılar

Afyonkarahisar’ı karış karış gezen gençler, Afyonkarahisar Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü’nün çalgı aleti sorumlusu Ömer Aydın ve ekibinin enstrüman dinletisine katıldı. Birbirinden ayrımlı yır ve türkülerin icra edildiği dinletiye öğrenciler da zevcelik ederek doyasıya eğlendi. Proje ile Afyonkarahisar’a mevrut gençlerle, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu görüşme yaptı. Programın sonunda ise gençlere katılım belgesi ikram edildi.

Öte yandan Afyonkarahisar’ı gezen öğrenciler mutluluklarını rapor etti.Share: