Aydın’da iyesiz köpeğin saldırdığı 2 bisikletli yaralandı

Aydın’ın İncirliova ilçesinde 2 bisikletli, benzeri sokakta birer an arayla sahipsiz köpeğin saldırısına uğradı.

Cumhuriyet Altını Mahallesi Karakol Sokak’ta eski dönem bisikletiyle gezintiye çıkan Rafet Kızılkaya’ya (62) iyesiz kapik saldırdı. Bacağından yaralanan Kızılkaya’ya önce engelleme mahalle sakinleri tarafından yapıldı.

Yaklaşık 1 dakika bilahare bisikletiyle sokakta ilerleyici ve isminin açıklanmasını istemeyen hayat dahi tıpkı köpeğin saldırısına uğradı.

Kızılkaya ve yaralanan ayrıksı bisikletli, 112 Ivedili Servis ekiplerince Entelektüel Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaralılar, tedavilerinin ardından evlerine gönderildi.

Rafet Kızılkaya, gazetecilere, sokakta ilerlerken yanına benzeyen köpeğin çabucak bacağını ısırdığını söyledi.

Sahipsiz köpeklere yönelik himmet yapılmasını talip Kızılkaya, “İncirliova, kapik istilasında, yöntemince hayvanlar bahçesi oldu. Yürümekte zorluk çekiyorum. Bu soruna tıpkı çözüm bulunmasını istiyoruz.” dedi.

Öte yandan sahipsiz köpeğin Kızılkaya’yı ısırma yadigâr, iş yerinin düzenlilik kameralarına yansıdı.

Görüntülerde sahipsiz köpeğin bisikletiyle sokakta ilerleyen Rafet Kızılkaya’nın ayağını ısırdıktan sonraları kaçması, çevredekilerin yaralıya yardım etmesi, tıpkısı müddet sonradan benzeri köpeğin saldırısına uğrayan kişinin Kızılkaya’nın yanına gelmesi ve daha sonra 112 Ivedi Servis ekiplerinin müdahalesi vadi alıyor.Share: