Artvin Şavşat Belediyesi Deprem Bölgesine Yardımlarını Ulaştırmaya Devam Ediyor

GAYE İSTANBULLU

6 Şubat depreminin ardından başlatılan arkalama kampanyalarına destek veren Artvin Şavşat Belediyesi, toplanan azık ve ihtiyaç malzemelerini depremzedelere ulaştırmaya bitmeme ediyor. Bu kapsamda 9 tır yardımı deprem bölgesine ulaştıran Şavşat Belediye Reisi Nihat Acara, “Öncelikle ülkemizin başı sağ olsun, 4-5 gündür ülkemizde yaşanan yer sarsıntısı felaketinden ortalık dünyanın ciharıyek yanından yardımlar gidiyor. Hele bizde ilçe kendisine Şavşat halkının bu konuda haddinden fazla duyar olduğunu gördüm” dedi.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen iki balaban depremin arkası sıra Artvin’in Şavşat ilçesi şehremaneti organizasyonuyla birlikte yer sarsıntısı bölgesine çokça miktarda gıda, odun ve kömürden oluşan hep 9 tır gönderdi.

“YER SARSINTISI BÖLGESİNE YARDIMLARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Şavşat Belediye Reisi Nihat Acar, depremzedelere yapılan yardımlarla ilgilendiren şunları söyledi:

“Öncelikle ülkemizin başı esen olsun, 4-5 gündür ülkemizde yaşanan yer sarsıntısı felaketinden kontekst dünyanın ciharıyek yanından yardımlar gidiyor. Alelhusus bizde kaza yerine Şavşat halkının bu konuda çok duyarlı olduğunu gördüm. Bizde karınca kaderince zelzele bölgesindeki insanlara şüphesiz koruyucu olabiliriz şeklinde müzaheret kampanyası başlattık. Bugüne kadar önceki günden bugüne toplanmış 9 tır malzeme gitti. Bunların içerisinde çok miktarda besin maddesi, odun ve kömür var. İki tır zaman yola çıkma ve odun yükleyeceğiz. Giden tırlarımızı Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay ve Kilis’e göndereceğiz. Bugün yola çıkma tırlar Hatay’a gidecek.

Ben hele Şavşat halkına duyarlılığından belde çok teşekkür ediyorum. Âdeta umulmadık ve tepeden inme bire bir tepkiyle depremzedelerimizin birlikte olmaya çalıştılar. Ego bu vesileyle Şavşat ile alım duyuyorum kim yardımlaşmanın arz güzelini gösterdiler. Eksiksiz Şavşatlılara ve emeği güzeşte herkese çokça teşekkürname ediyorum. Alelhusus burada toplanan malzemeleri yer sarsıntısı bölgesine yetiştiren kamyoncu şoför arkadaşlarıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şavşat belediye reisi kendisine Şavşat ile hava duyduğumu bir yol elan tercüme etmek istedim.”

Share: