Artvin Karı Tesanüt Platformu Sarsıntı Bölgesindeki Kadınlar İçin Hıfzıssıhha Paketleri Hazırladı

UĞUR İSTANBULLU

Yer Sarsıntısı bölgesinde bulunan kadınların hıfzıssıhha malzemelerine olan ihtiyaçlarının karşılanması üzere Artvin Eş El Birliği Platformu harekete geçti. Artvin Eğitimsen Idarehane sekreteri Alev Hanoğlu Erdem, “Serencam zamanlarda bölgede avrat hijyen malzemeleri üstüne eksikler olduğu iletildi. Bizde Artvin Eş Dayanışma Platformu namına oradaki arkadaşlarımız için hijyen paketleri hazırlamak istedik. Özellikle Artvin’deki avrat arkadaşlarımız ve Artvin esnafı bize çok nazik destek verdi” dedi.

Artvin Kadın Tesanüt Platformu gönüllüleri deprem bölgesindeki kadınlara yaraşmak için hıfzıssıhha paketleri hazırladı. Hazırlanan beherglas paketin içerisine kadınların tıpkı maaş ihtiyaçlarını giderebilecekleri hıfzıssıhha malzemeleri konuldu.

Artvin Eğitimsen Büro sekreteri Yalaz Hanoğlu Fazilet, hazırladıkları hijyen paketleriyle şunları söyledi:

“Deprem haberini aldıktan sonra birlik Türkiye kadar bizde neler yapabiliriz diye niteleyerek düşündük ve temas hafta oraya gönderilen ayrımsız araca aynı şekilde ayrımsız ulama sağlamaya çalıştık. Ama akıbet zamanlarda bölgede karı hijyen malzemeleri üstüne eksikler olduğu iletildi. Biz birlikte Artvin Karı Tesanüt Platformu kendisine oradaki arkadaşlarımız amacıyla hijyen paketleri alıştırmak istedik. Çuvallar yaptık, her bir paketin içerisinde avrat arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını giderebilecekleri hıfzıssıhha malzemeleri çorap ve tıpkısı malzemeler var. Dört devir içerisinde organize olmamıza rağmen özellikle Artvin’deki avrat arkadaşlarımız ve Artvin esnafı bize haddinden fazla balaban destek verdi ve bu dört günde aceleci tıpkısı şekilde tedbir aşamasına girdik. Ayrımsız elverişsizlik olmazsa perşembe haset Artvin Barosu’yla gelişigüzel bölgeye ulaştırmayı düşünüyoruz.”

PAKETLERİN ÜZERİNE “BU YARALARI HEPİMİZ BİRLİKTE SARACAĞIZ” YAZILDI

Artvin Kadın El Birliği Platformu gönüllüsü Nurcan Kamer Katırcı ise şöyle konuştu:

“Tıpkı eş arkadaşımızın ve benzeri kız kardeşimizin eline geçecek olan paketlerin üzerlerine ‘bu yaraları hepimiz alay malay saracağız’ yazdık. Yani zelzele bölgesindeki arkadaşlarla kontak halindeyiz. Tanıdığımız, hiç tanımadığımız öğrencilerimiz ve tıpkısı güruh insanımız var orda. Paketlerin sunma akla yatkın şekilde gideceğini düşünüyoruz ve buradan geçmiş doğrudan gidecek. Zaten baronun aracıyla gideceği üzere içimiz rahat. Dört gün içerisinde acul bire bir aranjman oldu. Zaman burada 50’ye andıran kadın arkadaşımızla birlikte umum ele paketleri hazırladık. Umuyoruz kim oradaki kız kardeşlerimize eline geçecek ve yaralarına benzeri nebzede olsun umar ergin olacak.

“DAYANIŞMA İLE SEÇKIN BİR SORUNUN ÜSTESİNDEN GELECEĞİMİZE İNANCIMIZ ZEVALSIZ”

Bu yardımlar ayrımsız seferlik mümteni çünkü dağ çokça iri ve düzlük çokça iri insanlar haddinden fazla devasız ve o anlamda bu organizasyonların sürekli olacağını düşünüyoruz filhakika. İleride yekpare STK’larla beraber deprem bölgesine yapacağımız her türlü yardımları yine hakeza aceleci bir şekilde tedarik yapacağımıza inanıyorum zira bunu gördük ve deneyimledik bugün. Dayanışma ile rastgele makule sorunun üstesinden geleceğimize inanıyorum daha çok bile. Doğrusu az önceki bunu konuştuk bu bire bir seferlik değil küsurat paketlerimiz oldu ve onları nihan ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız”.

Share: