Arsıulusal Runtalya Maratonu’nda adımlar yaraları dercetmek için atılacak

Uluslararası Runtalya Maratonu bu yıl elan de balaban tıpkı teavün bilincine işlemek için yola çıkıyor. Bu proje ülkemizde bu yıl düzenlenecek ulusal, uluslararası spor ve farklı etkinliklere önderlik ederek, bağış projeleri oluşturmasına müşabih olacak.

Uluslararası Runtalya Maratonu, bu sene Maraton, Yarı maraton, 10 km ve 10 km topluluk mesafelerine 2 km’lik “1 ADIM 1 HANAY” koşusunu da ekliyor. AFAD’a yahut AFAD koordinasyonunda afete yönelik bağış ve arkalama projeleri tay tay arabası sivil sosyete kuruluşlarına ödül işleyen 7’den 70’e seçme vatandaşımızın ücretsiz katılabilecekleri bu anlamlı proje için katılımcılara hususi hazırlanan hatıra T-shirt’ü ve Madalyası arz edilecek.

HEDEF 10 MİLYON TL BAĞIŞBu projenin ülkemizde bu sene düzenlenecek ulusal, arsıulusal spor etkinliklerine öncülük ederek, dürü kampanyaları oluşturmalarına benzer olmasını dilediğini belirten Müstakil Emeklioğlu “Bu düşündürücü projenin öncü bağışını Arsıulusal Runtalya Maratonu organizatörü Turset Proje Yönetimi yapacağını belirtirken’her sene bando halinde katılan şirketler ve kurumların, öz amaçlarına müteveccih yardım toplayan tahminî 100 değişik Sivil Toplum Kuruluşunun de özlük ihsan kampanyalarını Afetten etkilen vatandaşlarımıza yönelik ihsan ve arkalama kampanyalarına dönüştüreceklerini umut ediyorum. Cahillik ve Spor Bakanlığımız ile Antalya Valiliğimizin koordinesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi karı sahipliği, Antalya’daki Hava ve Kuruluşların desteği ile projelendirilen5 Mart 2023’te gerçekleşecek bu manidar koşuya başta Antalya Halkımızı ve eksiksiz Türkiye’yi çağırma ediyoruz “dedi.

Share: