Antalya’da, Türkiye Huzur Paraşütü Garaz Yarışması 3. Girişim Yarışları sona erdi

Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen Türkiye Karşı Paraşütü Gaye Yarışması 3. Hamle Yarışları, 380 metrelik Hıdırellez mevkisinden atlayışlarla sona erdi.

Türkiye Albeni Sporları Federasyonu tarafından Alanya Belediyesinin ocak sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona katılan 58 sportmen, tahminî 10 an havada kaldıktan sonra Kleopatra Plajı’nda belirlenen alana indi.

Erkekler genel klasmanında birinciliği Asalet Dinçer, ikinciliği Kübra Cengiz ve üçüncülüğü Faruk Karateke elde etti. Kadınlar klasmanında ise Kübra Cengiz bir numara, Hırslı Baj ikinci ve Merve Konmaz üçüncü oldu.

Gençler kategorisinde Kerem Dinçer bir numara olurken, Kübra Cengiz ikinci ve Faruk Karateke üçüncü tam kayran aldı.

Kulüpler klasmanında ise Adana Gönül Rahatlığı Paraşütü ve Doğa Sporları Kulübü birinciliği, Adana Havacılık ile Adrenalin Sporları Kulübü ikinciliği, Bursa Çekicilik Sporları Kulübü da üçüncülüğü elde etti.

Yarış Organizatörü Ergün Ulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kudretli aynı kombinezon gerçekleştirdikleri amacıyla mutlu olduğunu söyledi.

Daha önceki yıllarda katılan sporcuların yaş ortalamasının faziletli olduğunu tamlayan Celil, “İlçede bire bir ilki gerçekleştirdik. 20 gözyaşı şeş sporcular, genel bölümleme birincisi çıktı. Bu sporcuların yaş ortalaması 17. Bu bizim amacıyla çekicilik kaynağı. bundan sonra 4. etabımızı yapacağız.” diyerek konuştu.Share: