Antalya’da turizmde tamam zamanların arz iyi şita sezonu yaşanıyor

Antalya’ya aile ve şubatta gelgel tarafından gelen ecnebi turist sayısı rekor yıl olan 2019’un rakamlarını geride bıraktı.

Sabık yılı yaklaşık 13,5 milyon yabancı turistle kapatan kentte, bu yıl cümle zamanların bildirme bol şita sezonu yaşanıyor. Denizi, kumu, güneşi büyüklüğünde tarihi ve doğal güzellikleri, kültürel yapıları, antika kentleriyle turistlerin sargı odağı olan Antalya bakir rekorlara imza atmaya bitmeme ediyor.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü verilerine bakarak, 1 Ev- 28 Şubat tarihlerinde kente hava marifetiyle ülfet eden seyyah sayısı 450 bin 283 adına kayıtlara geçti. Turizmde sunma bereketli sene olan 2019’bile iki ayda 296 bin 344 turisti ağırlayan Antalya, bu yıl 2019 rakamını da aştı. Geçen yılın aynı dönemine göre bile gezmen sayısında yüzde 56’lık artım gerçekleşti.

Şubatta ise kenti sabık yıla göre yüzde 53’lük artışla 230 bin 635 yabancı gezmen görüşme etti. Bu misil dahi tamam zamanların bildirme ongun küçük ay adına tarihe geçti.

Antalya’ya sunma haddinden fazla seyyah gönderen ülkeler sıralamasında ise 132 bin 74 ile Rusya önce tam vadi aldı. Rusya’yı 79 bin 797 turistle Almanya, 40 bin 10 turistle İngiltere izlem etti.

İki mahiye dönemde gelgel tarafından kente yeryüzü haddinden fazla gezmen gönderen diğer ülkeler ise sırasıyla Polonya, İsrail, Kazakistan, Hollanda, Ukrayna, Danimarka ve Belçika oldu.

Share: