Antalya-Konya karayolunda ağır kar yağışı sürücülere pres anlar yaşatıyor

Antalya- Konya karayolunda kar yağışı enerjik oluyor. Akseki ilçesinden itibaren aktif olan kar yağışında kar kalınlığı Akseki merkezde 10 santimetreye, 1825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde ise meydan düz 20 santimetreyi aştı.

Antalya’nın faziletkâr kesimlerinden sabah saatlerinden itibaren canlı olmaya başlayan kar yağışı devam ediyor. Kar yağışı Akseki ilçesinde ise korkulu oldu. Antalya-Konya karayolunda mevcut 1825 metre rakımlı Alacabel’üstelik ise kar yağışı ile gelişigüzel tipi üstelik etkin oluyor. Karayolları Alacabel ekipleri çok sayıda gelişim makinası ile bölgede çalışmalarına başladı. Ekipler sürücülerin ağırlık anlar yaşamaması için yolda biriken aile temizleme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Zincirsiz yola sâdır araçlar ise trafikte el anlar yaşadı. Akseki Bölge Trafik ekipleri sürücülerin yanlarında zincir bulundurmalarını istedi.

Ayrıca kar yağışı Akseki’nin erdemli kesimlerindeki mahallelerinde bile faal olduğu ve Büyükşehir Şehremaneti ekiplerinin kar kürüme çalışması yaptığı bildirildi. Kar kalınlığının Akseki merkezde 10 santimetreye, 1825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde ise vadi saha 20 santimetreyi aştığı öğrenildi. – ANTALYA

Share: