Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sincan Şehremaneti Meclisi Üyesi Bekir Nasip Hakkında Cürüm Duyurusunda Bulundu

Ankara’da Sincan Uray Meclisi’nin AKP’li üyesi Bekir Nasip’ın; Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Mamak’taki kentsel tahavvül mağdurları üzere yaptığı konutların ihalesinin iptali talebiyle; “suç örgütü yapmak” ve “ihaleye arabozanlık soruşturmak” suçlamaları ile yargılanan İrfan Zaman yoluyla açılan davaya müdahil olduğu öğrenildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bekir Nasip üzerine “ihale şantajından mevkuf mevcut İrfan Zaman ile akım ederek siyasi yönünü kullanıp suçu iştirak etmesi” iddiası ile cürüm duyurusunda bulundu.

“Cürüm örgütü yapmak” ve “ihaleye şantaj teşviş” suçlamalarıyla yargılanan İrfan Sıra’in, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü Mamak Kentsel Tahavvül Projesi için yapılan tıpkı ihalenin iptali amacıyla üç ayrı ülkü açtığı öğrenildi. İki duruşma, Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki PORTAŞ marifetiyle açılan ihaleyi hukuka akıllıca buldu. Fakat tıpkısı mahkeme, ihaleyi tahrip etti. Mahkemenin tağyir kararıyla bin 605 konutun yapımı durduruldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tağyir kararını temyize taşıdı. 28 Küçük Ay döneminde Sincan Belediye Başkanı olan ve halen Sincan Uray Meclisi’nin AKP’li üyesi Bekir Yıldız, Danıştay’daki dosyada İrfan Sıra “yanında iltihak talebinde bulundu.” Danıştay, yerli mahkemenin verdiği ihaleyi tağyir kararını durumunda buldu ve ihale nakız edildi.

ABB, BEKİR YILDIZ HAKKINDA CÜRÜM DUYURUSUNDA BULUNDU

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bekir Felek hakkında “tenkis şantajından vakfedilmiş kâin İrfan Sıra ile debi ederek siyasi yönünü kullanıp suçu ortaklık etmesi, düet arasındaki HTS kayıtlarının istenmesi ve eksantrik amme ihalelerinin araştırılması” gerekçesi ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına cürüm duyurusunda bulundu.

Share: