Amasra 9’uncu kat kruvaziyer ağırladı

Amasra 9’uncu nöbet kruvaziyer ağırladı

Amasra kruvaziyerlerle 5 bin 183 ecnebi turist ağırladı

BARTIN Kruvaziyer turizminin muhteşem duraklarından biri haline mevrut Amasra, ilçeyi mülakat fail kruvaziyer gemilerle 5 ayda 5 bin 183 ecnebi gezici ağırladı.

Batı Karadeniz bölgesinin balaban turizm merkezlerinden biri olan Bartın’ın Amasra ilçesi 9’uncu kere kruvaziyer gemisi ağırladı. Rusya’dan çıpa düzlük ve önceki durağı olan İstanbul’un peşi sıra sabahleyin saatlerinde Amasra açıklarına vasıl Astoria Grande isimli kruvaziyer 413 mürettebat ve 270 yolcusuyla Amasra limanına yanaştı. Kurvaziyerdeki turistler Amasra’birlikte başta Amasra Kalesi, Cenavo Şatosu, Kemere Köprüsü, Fatih Camii, Direkli Kaya, Bedesten kadar birçok tarihi yapıyı gezdi. Tarihi ve doğal güzelliklerin dışında turistlerin genişlik haddinden fazla ilgisini çeken alanlardan biri dahi Çekiciler Çarşısıydı. Turistler ahşap el oyma sanatı ve Bartın’a başmaklık lif melez sanatı kabil muhtelif tekniklerle oluşturulan bir nice ayrımlı hediyelik ürünün satışa sunulduğu Çekiciler Çarşısından ahzüita yaptı.

Acente yetkilisi Ahmet Zurnacı, “Şu anda gemimiz 9’uncu seferini yapıyor. İçinde 270 sâri 413 mürettebatla. Güzeşte hafta İstanbul seferini yaptı. Bu seferde Soçi’ye gezmek için Amasra limanına geldi. Buradan Ünye limanına gittikten sonraları Soçi’ye gidecek. Eğlenceli namına lahzada çarçabuk seçkin hafta Amasra limanımıza gemimiz gelmektedir. Şu anne büyüklüğünde ilçemizde 5 bin’in üzerinde yolcu kapasitesine ulaştık. Yeni yılda dahi bu sayı artarak devam edecek.” dedi.

Share: