Alzheimer Hayat Merkezi Eğitime Devam Ediyor

Denizli’nin Merkezefendi Belediyesi yoluyla, Alzheimer’lı hastalara yönelik yapılan Alzheimer Dirim Merkezi, hastalık teşhisi konulan büyüklere  eğitim desteği vermeye  devam ediyor.

Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, “Alzheimer rahatsızlığı olan büyüklerimize günce yaşam aktivitelerini sürdürebilmesi amacıyla terbiye ve desteklerimiz  sürüyor ” dedi.

Alzheimer hastası vatandaşların ve ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak üzere hizmete açılan Alzheimer Dirim Merkezi, rahatsızlığı olan büyüklere ehlihibre eğitmenler aracılığıyla destek veriliyor. Alzheimer ve demans tanılı evvel ve ölçülü evredeki hastalara psikomotor beceriler, zihnî aktiviteler ve bedensel idman çalışmaları yaptırılıyor. Bu kapsamda pestil ve tutkun yakınlarına da psikolojik bindi sağlanıyor.

“MÜSTELZIM ÖZVERİYİ GÖSTERİYORUZ

Başkan  Doğan, “Alzheimer teşhisi konulan kızıl büyüklerimize ufuk ve bedensel egzersizler eksper eğitmenlerimiz eliyle yaptırılıyor. Rahatsızlığın çıban ve erken orta dönemleri var. Bu eğitimler yardımıyla alzheimer rahatsızlığı olan büyüklerimize günce yaşam aktivitelerini sürdürebilmesi üzere müstelzim özveriyi gösteriyoruz. Merkezefendi Belediyesi namına büyüklerimizin sosyal yaşamlarını bile renklendirmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Alzheimer teşhisi konulan vatandaşların yararlanacağı merkeze başvurular, bizzat ve www.merkezefendi.bel.tr adresinden yapılabiliyor.

Share: