Altıeylül’de yol çalışmaları sürüyor

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne kapalı ekipler rustik mahallelerde sürdürdüğü yol küşat çalışmalarına devam ediyor.

Rustik mahallelerde kâin yollarda gerçekleştirilen yol bakım ve tamir çalışmaları ile vatandaşların ayağındaki çamuru temizleyen Altıeylül Belediyesi, 7/24 esasına bakarak çalışan Fen İşleri Müdürlüğü’ne sınırlı ekiplerce sürdürdüğü sefer küşat çalışmalarına devam ederken alt çatı-peş yapı hizmetlerinin aksamaması için da maksimal dikkat gösteriyor. Eşkal mahallelerde trafiğin gösterişli olduğu caddelerde el düzeltme ve asfalt yapım çalışmaları ile kent içi ulaşımın konforunu artıran Altıeylül Belediyesi, halen misil hizmet ve onarım faaliyetlerine bitmeme ederken rustik mahallelerde zihayat vatandaşların erişim ve konforunu üstelik ön planda tutmayı ihmal etmiyor. Alelhusus üzücü albeni şartlarında vatandaşların hayat kalitesini etkileyebilecek olan çamurlu yollar ile köy içi ilkin olmak amacıyla kilit parke taşı taş mefruşat ve asfalt yenileme çalışmalarıyla kırsal mahallelerde tevakkuf fail vatandaşların dirim kalitesini tasarruf etmek üzere yer ekiplerini seferber ederek çalışmalarına sakır sakır bitmeme ediyor. Dereçiftlik; Yeşilyurt; Gökköy; Karamanköy ve Ayşebacı Mahallelerinde karye içi yollar, öz ıslahı, bağlantı yolları ve misil açılış çalışmalarıyla kırsal mahallelerde yürüttüğü faaliyetlerini sakır sakır sürdüren ve sonuç namına vatandaşların kırıcı talepleri doğrultusunda Ayşebacı Kullanılmamış Mahalle’üstelik 200 parsellik arazide mevcut 135 konutun olduğu bölgede defa küşat çalışmalarına başlayan Altıeylül Belediyesi, bu bölgede kâin mahalle içi ve bağlantı yolları üzerindeki çalışmalarını üstelik titizlikle sürdürüyor.

Bölgedeki vatandaşlardan gösterişli temenni geliyor

Alelhusus rustik mahallelerin en şişman sorunlarından biri olan köy içi muvasala, kış aylarında sorun olmanın birlikte ötesinde büyük tıpkısı mesele namına vatandaşların karşısına çıkıyor. Kırsal mahallelerde hararetli vatandaşların bile biçim mahallelerde ateş parçası vatandaşlar kabil keskin hava şartlarından en beş altı etkilenmesi için titizlikle etkin Altıeylül Belediyesi Olgun İşleri Müdürlüğü’ne mecbur vadi ekipleri, akıbet yerine vatandaşların talepleri doğrultusunda Ayşebacı Eskimemiş Mahalle’da düzlük düz ve 200 parsellik alanda kâin 135 konutun olduğu bölgede el açılış çalışmalarına başlayarak burada durma eden vatandaşların kış aylarında yaşayabilecekleri sorunların önüne geçmeye çalışıyor. Vukuf İşleri Müdürlüğü’nün programında saha düzlük nahiye ile ait vatandaşlarca Altıeylül Belediyesi’ne yapılan alçak talepler bile göz uğrunda bulundurularak toplamda 3 Km mahalle içi ve 1 Km mahalle bağlantı yolları görünmek amacıyla gerçekleştirilen icraat neticelendiğinde mahalle içre mevcut yollara de kilit parke taş döşenerek vatandaşların dirim konforu benzeri art seviyeye çıkarılacak. Bilgi İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen el küşat çalışmalarıyla ilişik konuşan Altıeylül Belediye Reisi Hasan Cebbar “7/24 esasına bakarak müteharrik Veri İşleri Müdürlüğü’müze bağlı ekiplerimiz kırsal mahallelerde mevcut yollar başta doğmak üzere madun çatı ve üst bina çalışmalarına sakır sakır devam ederken Karamanköy; Yeşilyurt; Ayşebacı; Dereçiftlik ve Gökköy Mahallelerimizde üstelik karye içi yollar, angajman yolları, yol açılış çalışmaları ve öz ıslahı kadar ihtiyaçlara karşılık verebilmek amacıyla var güçleriyle çalışıyor. Son kendisine vatandaşlarımızın gösterişli talepleri doğrultusunda kendilerini üstelik ilerleyici zamanlarda mağdur duruma düşürmemek yerine 200 parselin düzlük aldığı mıntıka üzerindeki 135 konutun bulunduğu bölgede el açma çalışmalarına başlayarak burada eğleşme eden vatandaşlarımızın dirim kalitesini artıracak tıpkısı çalışmanın içerisine girdik. Bu bölgedeki yol küşat çalışmalarının akabinde birlikte mahalle süresince kâin yollara kilit parke taş uygulaması gerçekleştirip vatandaşlarımızın üzücü gelgel şartlarından asgari düzeyde etkilenmesi ve ayağına balçık değmemesi üzere gayret edeceğiz” dedi. – BALIKESİR

Share: