Altay’da 2019’da futbolu bırakan Misyon Uluç’a baştan lisans çıkarıldı

Spor Kaba But 1. Öbek ekiplerinden Altay’ın ustalık direktörü Sinan Kaloğlu, futbolu 2019’birlikte bırakan havari antrenörlerden Erek Uluç’un lisansının esasen çıkarıldığını ve bu yıl takımda merkez giyeceğini duyurdu.

Kaloğlu, Gaziemir Vali Hümayun Patal Tesisleri’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Afyonkarahisar’da yaptıkları kampın çokça gür geçtiğini, tüvana oyuncuların çok dolgunca çalıştığını, tek dezavantajlarının 7 görmüş geçirmiş futbolcunun kampa geç katılması olduğunu söyledi.

Afyonkarahisar kampının böylelikle 40 olan futbolcu sayısını 31’e düşürdüklerini nâkil Kaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yardımcı antrenörlerimizden Uğur Uluç hocamızın üstelik baştan aktör adına lisansı bundan sonra. Kendisi bizimle birlikte olacak. Tedbir maçlarında oynattık ve haddinden fazla bereketli oynadı. Onun olması bize hem kayran içi hem yer dışı ciddi katacak. Misyon tedarik maçlarında yeryüzü bir iki 45 dakika oynayabileceğini gösterdi. 45 dakikamız cebimizde. Elan fazlası peki mu ona bakacağız. Fikstürümüze bakıldığında dahi ilk 8 karşılaşma mukavemetli rakiplerle oynayacağız. Hem tepeden gelen hem aşağıdan mevrut takımlarla oynayacağız. Biz maç maç gideceğiz. Armamızı yere değdirmemeye çalışacağız. İlk rakibimiz Yılport Samsunspor çok kuvvetli topluluk. İnanırsak, uğraş edersek futbolda seçme sonuç var. Taraftarımızın birlikte destek ve sabrıyla bol sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.”

Kaloğlu, lehtar ve camiadan sabır ve bindi istediklerini belirterek, “Bu yıl loda haddinden fazla takatli olacak. Bizim hedefimiz ligde beklemek. Bu ligde yaşamak amacıyla değme puan bizim amacıyla heybetli. Oyuncuların, benim veyönetimimizin desteğe, morale ihtiyacı var. Taraftarlarımız değme antlaşma bizi destekledi. Bu desteğin süreceğine inanıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: