Alkollü yakalandı, “Bu kadar faziletli çıkması imkansız” dedi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde polis ekiplerince yapılan gidiş geliş kontrol uygulamasında 313 dil ve sürücü denetlenirken 92 komütatör ve sürücüye idari nakdî ceza uygulandı. Uygulamada 195 promil alkollü sâdır bire bir çevirgeç sürücüsü, işten kullanılmamış çıktığını, elden natamam şişe etil alkol içtiğini belirterek “Bu kadar faziletkâr çıkması imkansız” diye niteleyerek konuştu.

Manavgat Emniyet Müdürlüğü Gidiş Geliş Denetleme Kürsü Amirliği ekipleri, trafik kazalarının arz organ indirilebilmesi üzere denetimlerini kesintisiz sürdürüyor. Güzeşte geceleyin Herdford Caddesi, Titreyengöl Caddesi, Şifahane Caddesi ve Sorgun Bulvarında alkollü açar kullanan sürücülere yönelik 5 ekip ve 9 personelin katılımıyla eş anlı gerçekleştirilen pratikte 313 açar ve güdücü taharri edilirken, 92 miftah sürücüsüne Karayolları Gidiş Geliş Kanununun ilişkin maddelerini ihlal etmekten para cezası uygulandı.

Uygulamalar çerçevesinde 2 anahtar trafikten men edilirken, alkollü kurgu kullandığı belirlenen 4 sürücünün çoban belgesine geçici kendisine ahali konuldu.

“Kalık arpa suyu ile bu büyüklüğünde etil alkol çıkmaz”

Uygulama sırasında durdurularak etanol kontrolü yapılan Ş.H. isimli güdücü, yapılan ölçümde 195 promil alkollü çıkınca aksülamel gösterdi. Kendisinin yakında benzeri ahzüita merkezinde çalıştığını tamlayan alkollü çoban, işten çıktıktan sonraları ruhsal gerilim kovmak üzere 1 arpa suyu aldığını, yarıya üstelik gelmeden uygulamaya girdiğini, bu büyüklüğünde faziletkâr çıkmasının imkansız olduğunu söyledi.

Alkollü dil kullanmaktan muamelat yapılan ve bin 823 TL nakdî ceza meri güdücü, aracının bağlanmaması için arkadaşını çağırdı. Uygulama noktasına gelen arkadaşı, gelişigüzel çalıştıklarını, güdük süre önceki ayrıldıklarını, noksan bira ile bu büyüklüğünde efdal alkollü çıkmasının olanaklı olmayacağını belirterek arkadaşından hastanede çağ verip alkolünü ölçtürmesini istedi.

Uygulamayı görünce şoför değiştirdiler

Aplikasyon noktasına yaklaştığı tam durup bire bir müddet muntazır ayrımsız başka otomobilin sürücüsünün değiştiğini gören trafik polisleri, otomobili durdurarak taharri yaptı. Y.E. ve İ.B.E. isimli 2 cömert ehliyet olmadığı amacıyla sürücü değiştirdiklerini kabul ederken, vasıta sürücüsüne ve komütatör sahibi olan babalarına ayrı ayrı 3 bin 674’er TL nakdî ceza uygulandı. Miftah, fenomen adına gelen müsaade sahibine teyit edildi. – ANTALYA

Share: