Alışmışlık siteleri üzerinden mevrut adisyon tuzağına: 7 tutuklama

– Arkadaşlık siteleri üzerinden gelen adisyon tuzağına: 7 tutuklama

ANTALYA – Antalya’nın Alanya ilçesinde kadınların, alışkanlık sitelerinde tasavvur aldıkları tatilcileri, eş akıntı ettikleri cümbüş mekanlarında götürüp fahiş fiyat aldıkları, itiraz edenlerin çarpma ve gasp ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 9 kişiden 7’si çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Alanya İlçe Inanma Müdürlüğü Asayiş Departman Amirliği ekipleri eğlence mekanlarında fahiş fiyatların uygulandığı ve düet menü sisteminin olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. Hesap ifa kısmına itiraz fail müşterilerin işletme sahipleri ve çalışanları eliyle çarpma, yıldırma ettikleri, mağdurları zorla mekanda tutarık kimliklerine ve altın eşyalarına umum konulduğu belirlendi. Güvenlik Büro Amirliği ekipleri kasıt şüpheli şahıslar ile alay malay işletmeleri fiziki ve beceri takibe aldı.

Mağdurları alışmışlık sitesinden ağına düşürüyorlar

Derinleştirilen soruşturma çerçevesinde yıpranmamış detaylar ortaya bundan sonra. Örgüt üyesi kadınların arkadaşlık sitesi aynı toplumsal medya programlarından alelhusus tatilcileri amaç aldıkları tayin edildi. Teşkilat üyesi kadınların kıygın erkeklerle yazışarak buluştukları, peşi sıra teşkilat üyesi işletme sahibi ve çalışanları ile birlikte akım ederek cümbüş mekanlarına götürdükleri belirlendi. Şeb sonunda ise mağdurlardan fahiş hesabı zorla ödettiren teşkilat üyeleri, itiraz edenleri ise çarpma ve gasp ettikleri öğrenildi.

2 ilde 5 adrese eşzamanlı operasyon yapıldı

Düzenlilik Sektör Amirliği ekipleri örgüte ilgilendiren Ankara ve Alanya’daki 5 adrese eşzamanlı operasyon düzenledi. Operasyon çerçevesinde 4’ü kadın 9 yaşama gözaltına alındı. Familya ve işyerlerinde yapılan aramalarda teşkilat içerisinde geçer not dokümanlar ele geçirildi. Anket çerçevesinde İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Eskişehir, Karaman, Malatya, Burdur, Konya ve Bursa’dan çokça sayıda kıygın olduğu öğrenildi. Mağdurlar ifadelerinde korktukları için şikayetçi olmadıklarını söyledikleri belirtildi.

Öte yandan, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra 9 çirkin adliyeye gönderme edildi. 9 şüpheliden 7’si tutuklanırken, 2 şahıs dar dışı sorti yasağı verilerek adli kontrol amacıyla başıboş bırakıldı.Share: