Akşener’in Dinlediği Kırklarelili Etçi: “1 Sene 2 Sene Ilk İnsanların Aynı Hayali Vardı. Şu Dakika O dahi Yok”

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener’in Kırklareli’nde dinlediği etçi, “Şartlarımız muhtemelen. Faturaların altında eziliyor vatandaş. Bilhassa hareketlilik faturaları. Buraya 10 bin civarı (cümbüş faturası) geliyor ayda… 1 yıl 2 yıl geçmiş insanların benzeri hayali vardı. Şu dakika o birlikte namevcut. Benzeri eş hayali, makine hayali olabilirdi amma şu anda biraz pres” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Kırklareli’nin ilçelerini mülakat etti. Site merkezinde  Akşener’in akıbet durağı Kırklareli Model kaza oldu. Burada Akşener, vatandaşların ve esnafın sorunlarını dinledi. Akşener, Gestalt İlçede vatandaşa hitap etti. Akşener, ayçiçek fiyatlarının düzensiz ayçiçek tarımının karşılığı 13,6 TL olmalı, zayıf ayçiçek tarımının sonucunda ayçiçeğin fiyatı 16 buçuk lira olması gerektiğini belirtti. Akşener, şunları söyledi:

Tek derdinizin gündeme alınmadığı, senin çocuğun aylak, umutsuz, ‘yurtdışına gidebilir miyim acaba’ deyip garsonluğu hedeflerken ‘Ne yapayım’ diye niteleyerek nevmit, ağlayarak, ‘şüphesiz aynı ati benim için var’ diyerek yalnız başına bedbaht, umutsuz, yanık yaşarken onun karşılığı 5 aylık 10 maaş 15 aylık düzlük danışmanların mübarek paralarla ve kırmızılık şekerleriyle bire bir avlu sürdürdükleri benzeri Türkiye olanaksız, imkânsız. Zımnında bakın ego sabık hafta Karadeniz’deydim. Tıpkısı çerçevede tamamen bu taraf gelip yatanlar, sizden kopanlar, ‘Milletin adamı’ diye yola çıkıp saraylarda 500 milyon dolarlık uçaklarla gezenler, fındık üreticisini görsün duysun diyerek Karadeniz’e gittim. 74 liralık fındık fiyatının olması gerektiğini açıkladım. Bir hafta sonradan Sayın Erdoğan gitti ve erim verirmiş kabil 54 liraya fındık açıkladı. Bu ne almak biliyor musunuz? Bu fındık üreticisini İtalyan şirketinin cebine elde etmek almak.

Elbette yazıklar olsun amma zaman Kırklareli’nin ilçelerini geziyorum. Burada bile ayçiçek fiyatını söylüyorum, muhteremler vatandaşı unuttunuz, çiftçiyi unuttunuz, besiciyi unuttunuz herkesi unuttunuz… Dolayısı ile ayçiçek fiyatını tığ çalıştık. dedik ki; girdi maliyetleri, masarif şunlar üstüne size yüzdelik 20 kar koyduk, iz ayçiçek tarımının karşılığı 13,6 TL olmalı, ark ayçiçek tarımının sonucunda ayçiçeğin fiyatı 16 buçuk liralık olmalı. Demincek Sayın Erdoğan’a sesleniyorum, bu ulus sana her şeyi verdi, fındık üreticisini unuttun, besiciyi unuttun buğday, ayçiçek ekeni unuttun. Bu meydandan sana hatırlatıyorum ayçiçeğin fiyatı sayı farkı 15 buçuk (TL), zayıf ayçiçek tarımı sonucunda ortaya sâdır günebakan fiyatı 16 buçuk (TL), yapışkan (ayçiçeğin) bile 13 buçuk olmalı.”

“YETER ARTIK MERAL BACI”

Akşener’in konuşurken mikrofonu verdiği benzeri avrat, “Çocuğuna harçlık veremeyen babayı görüyoruz. Pazara gidip üstelik bir avrat kavrayışsız dönüyor… Yeter daha çok Meral Baci. Seni haddinden fazla seviyorum” dedi.

“1 YIL 2 YIL ILK İNSANLARIN BİR HAYALİ VARDI. ŞU DAKIKA BASAR NAMEVCUT”

Akşener, ardından esnafı ülfet etti. Akşener’in, “İşler kuşkusuz?” diye sorduğu tıpkı etçi, “Faturaların altında eziliyor yurttaş. Özellikle neşelilik faturaları. Buraya 10 bin civarı (ruh faturası) geliyor ayda. 1 yıl 2 sene ilk insanların aynı hayali vardı. Şu dakika o birlikte bulunmayan. Bire Bir aile hayali, makine hayali olabilirdi ama şu anda az buçuk edisyon. Minimum ücret değil de ikisi da bana kalırsa görevli üstelik olsalar onlar kasten alamaz” dedi.Share: